Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Posiadam Lanosa od 10 lat :) Jestem jego I właścicielem i w 1999r wyjechałem nim z salonu. Samochód nie zbyt dobrze oceniany przez ludzi posiadających auta bardziej docenianych marek. No ale niestety Daewoo upadło i ich samochody przestały być doceniane. Najbardziej denerwują mnie posiadacze OPLA którzy na słowo DAEWOO reagują śmiechem itp. A jak wiadomo silniki Lanosa pochodzą z Opla! Tylko były modyfikowane. Kupując części zamienne do Lanosa możemy wsadzić je do Astry "bo to, to samo..." Teraz bliżej o Lanosie: Niestety trochę paliwożerny silnik ( 15l gazu w mieście zimą) Lecz jeśli chodzi jakieś awarie przez 160tys (80tys na LPG) kilometrów bez żadnej większej awari, ani razu mnie nie zawiódł. Nigdy nie musiałem czekać na pomoc drogową na trasie. Zawsze na czas wymieniam olej, filtry, paski, świece, przewody itp. A więc jeśli chodzi o silnik to 4+/5. Zawieszenie - trochę twarde ale jak dla mnie dość komfortowe. Samochód dobrze trzyma się drogi. Wymieniałem końcówki drążków kierowniczych bo potrafiło ładnie telepać kierownicą. Wnętrze auta za tą cenę jest ładne i przyjemne. Plastiki przeciętnej jakości ale za tą cenę nie chce się więcej. Tapicerka wytrzymała na uszkodzenia i brud. Dla kierowcy i pasażera miejsca jest wystarczająco, z tyłu nie jest już tak kolorowo i podróże na dalsze trasy mogą być męczące. Jeśli chodzi o karoserie to po 10 latach widoczne są małe kropki rdzy na klapie bagażnika, ale nic po za tym. Usterki mojego Lanosa : rdzewiejący układ wydechowy, linki sterowania nawiewami, automatyczna antena, zapiekające się cylinderki tylnych hamulcy, często przepalają się też zarówki postojowe, zepsuł się zamek klapy bagażnika. NA KONIEC POWIEM ŻE ZA TĄ CENĘ BĘDZIE TO TANI W UTRZYMANIU I MAŁO AWARYJNY SAMOCHÓD !! I wcale nie musi to być OPEL, VW czy BMW. Wystarczy DAEWOO ! :P

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,8