Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Kajtek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Do Toyoty jeszcze troche mu brakuje :) Mimo to jeździ się nim bardzo fajnie. Duży atut to bardzo mocny jak na tak małe autko silnik. Do setki rozpędza się poniżej 10s. Maksymalnej prędkości nie miałem odwagi sprawdzać :), ale ze 160-170 km/h przyspiesza błyskawicznie.
Silnik elastyczny, gdyby nie problemy z silniczkiem krokowym byłoby 5.
Bardzo precyzyjna skrzynia biegów. Teoretycznie mogłaby być dłuższa 5, bo przy 180 jest naprawdę głośno, tylko jak często jeżdżę 180...
Wydaje mi się, że zestrojone specjalnie na poslie drogi. Wystarczająco twarde, żeby jeździć bezpiecznie, ale nie tak twarde żeby umierać na dziurach.
Przeszkadza mi kratka na tylnej szybie (wersja VAN). Tu producent sie nie postarał. Po ściągnięciu kratki widoczność OK.
Brakuje teromstatu do klimatyzacji i automatu do tylniej wycieraczki. Pierwsze już zrobiłem, nad drugim pracuję :)
Bez zastrzeżeń. Auto nagrzewa się szybko.
Z racji tego, że auto zarejestrowane jest jako VAN mam w dowodzie wpisane 4 osoby i tyle może wygodnie podróżować. Podróż w 5 na dłuższej trasie wydaje się być nierealna (w dużo większej nubierze w 5 osób z tyłu jest ciasnawo).
1.6 DOHC jest głośny. Niby producent umieścił wyciszenie prawie wszędzie gdzie sie dało (oprócz drzwi), ale coś znim chyba nie tak. Powietrze świszczy przez dzwi przy prędkości od 120 wzwyż. Czytałem gdzieś o uszczelkach od Nubiry - trzeba spróbować.
Zużycie paliwa raczej wysokie (szczególnie przy ostrzejszej jeździe). Potrafi max dojść do 13-14l/100km. Spalanie w mieście 8-9l/100km, na trasie 6-7l/100km. Duży wpływ na spalanie ma sposób jazdy (w moich poprzednich autach różnice w spalaniu były w mniejszym stopniu uzależnione od sposobu prowadzenia). Ceny napraw stosunkowo niskie.
Gdyby było 6 to dałbym 6. Za tak niską cenę nie ma auta oferującego 2xAirBag, klime, ABS, wspomaganie, elektryczne szyby i 106 konny silnik.
Wspomniany już wcześniej silniczek krokowy, czujnik poziomu paliwa, ostatni tłumik (co dwa lata), zgrzytająca antena elektryczna i jeszcze kilka drobiazgów.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]