Lista ocen Daewoo Nexia (327) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 464 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kropi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Auto bez klimy, a nie miałem najmniejszych problemów z odparowaniem szyb w zimie czy wywietrzeniem latem po postoju na parkingu. Raz był dramat (tylko teraz nie pomnę, czy w Nesi czy w kadecie) - podczas podróży nad morze wysiadł opornik od wentylacji... Pamiętam, że była dość cicha i wydajna, tylko łatwo wpadały w nią suche liście, i wtedy terkotały o wirnik dmuchawy. Dobrym patentem jest założenie pończochy na wlot powietrza.
~Gordo90
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Z ogrzewaniem nie ma problemu w zimie trzeba poczekac troche az silnik sie rozgrzeje, a pozniej juz jest cieplutko :) Gorzej w przypadku wentylacji, z powodu braku klimatyzacji (nic dziwnego ze jej nie ma w takim tanim aucie) i braku szyberdachu, ktory jest najlepszym wentylatorem w upalne popoludnia, zostaja tylko okna. Jesli ktos ma elektycznie otwierane szyby to czsami one szwankuja, elektronika jest slabym punktem tego auta.
~RP
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Samochód nie ma filtra kabinowego, więc parkowanie w maju pod pylącym drzewem jest niewskazane. Może jednak dzięki tego, że filtra nie ma podmuch chłodnego powietrza jest bardzo przyjemny. Może nie w upalnym lipcu, ale w słoneczny dzień w kwietniu i maju nawiew działa jak \"prawie-klimatyzacja\" ;) Mam nadzieję, że po wymianie termostatu będę miał w zimę ogrzewanie, bo do tej pory słabo grzał.
~yacoreq@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wentylacja i ogrzewanie działają bardzo dobrze. Auto szybko się nagrzewa. Szyby jednak czasem parują, ale to normalne. Denerwuje mnie jednak to, że jesienią do wnętrza auta przedostają się przez wentylację suche liście. Nie ma tym aucie filtru przecwipyłkowego. Nie ma też opcji jednoczesnego nawiewu na szybę i nogi. Poza tym ok.
~Poznaniak
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
To jest najmocniejszy punkt mojego auta. Zimą po oskrobaniu szyb mam już ciepło w aucie i to bardzo, jak trzeba, a latem leci przyjemny chłodek nawet w dużych upałach. Nigdy auto się nie przegrzało ani trochę. Bardzo szybko się nagrzewa to optymalnej temperatury i nawet w długim korku w upał wskazówka nie poszła ani trochę dalej.
~Zib
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Zimą ogrzewanie można spokojnie włączyć po ok. 5km i po 2 min. cieplutko. Z wentylacją żadnych problemów, szyby nie parują /przy włączonym nawiewie na 1 "biegu"/. Dmuchawy praktycznie nie słychać. Dla porównania w Astrze nie do pomyślenia - dmuchawa musi pracować min. na "2 biegu" a i tak ciągłe kłopoty z parującymi szybami.
~Banan
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Zimą ogrzewanie rozkręca się po około 10 minutach, latem nadmuch kieruje na nas powietrze o temperaturze identycznej jak na zewnątrz. W upałach przypomina to strumień powietrza z suszarki! Muszę przyznać że zimą lub podczas deszczu dobrze ustawiony nadmuch nie powoduje parowania szyb.
~kropi@interia.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
To bardzo mocny punkt tego auta, nagrzewa się szybko, łatwo odparować szyby, jeśli ktoś trafi wersję z klimatyzacją to nie musi się obawiać upałów. Nawiew jest skuteczny choć na wyższych biegach dość głośny, ale przy ustawieniu "2" jest OK. "1" mam włączoną na stałe, "2" przy większych upałach.
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jest fajnie -zimą nie wyjadę z osiedla a już mam ciepełko w autku. Latem - no cóż trochę potrwa zanim wychłodzę wnętrze auta po 9 godzinnym postoju w pełnym słońcu. Ale bez klimy to raczej większość aut ma z tym kłopoty. Pozostaje otworzyć okna i wcisnąć pedał gazu - wiatr we włosach :)
~myob@yoyo.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Podróżowałem przez Polskę od Tatr po morze zimą i nigdy nie zmarzłem dlatego uważam, że ogrzewanie jest OK. Żona mówie, że to dzięki kożuchowi, który mam zawsze na sobie. Ale sobie ze mnie i z Nelki drwi najpewniej. Parowanie w czasie deszczu też usuwa się szybko. Przyznaję najwyższą notę.