Lista ocen Daewoo Nexia (407) - Silnik

Na liście zabraknie 384 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chester
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
Moja NESIA to autko które mam już od 8 lat.Jestem z niej bardzo zadowolony, jeszcze mnie nie zawiodła!! silnik w moim daewoo to mocna strona tego autka, nie jeden golf ma problem z moją NESIĄ. Już nie długo moja NEXIA przejdzie ewolucje, delikatna zamiana serca (z 1.5 16v 90km.na 2.0 16v 156km)
~kropi@interia.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Silnik jest w sam raz do tego auta - pozwala na przyzwoite osiągi przy rozsądnym poziomie spalania. Słaby dół, zaczyna brac gdzieś od 2500 rpm. Bardzo trwała jednostka, rekordzista w klubie ma przejechane pod 500,000 i właśnie dla porządku zrobił głowicę. Stałym motywem są wycieki spod pokrywy zaworów.
~Kaly
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wystarczy - nie ma problemu zarowno w jezdzie miejsckiej, jak i z wyprzedzaniem na trasie czy tez chocby z wyciagnieciem 160 km/h na autostradzie. Ale w sumie sportowych osiagow nie mozna sie spodziewac po silniczku 1.5.... ale nie ma wiekszych klopotow ze swapem silnika od np. Kadeta czy Astry GSI....
~skoczybruzda!
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Samochod jest grubo po 200 tys km, nie pali oleju, jezdzi na LPG. SIlnik nie jest moze juz tak cihcy jak od nowosci, costam od czasu do czasu zapiszczy ale jestem pod wrazeniem wytrzymalosci - to moj samochod firmowy od nowosci zaliczal zarowno autostrady jak i dojazdy polnymi drogami do budow
~eljot@email.cz
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Najlepsza rzecz w tym pojezdzie. Jedna z najlepszych jednostek z jaka mialem doczynienia. Pewnym wyzwaniem dla mojej Nexyjki byla trasa Warszawa-Praga-Luxemburg-Praga-Brno-Warszawa. Przez cala droge moj samochod swietnie sie spisywal. W swojej klasie silnikowej nie mial sobie rownych.
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
75 koników to nie rewelacja, jednak autkiem można w miarę sprawnie się poruszać, czy to w mieście czy na trasie. Silnik trwały- stara sprawdzona Oplowska konstrukcja, bardzo dobrze znosi także LPG (instalacja Elpigaz założona 50000km temu nie była nawet regulowana, chodzi wzorowo)
~Dolnoślązak
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
nexia 16v silnik troche głośny powyżej 3,5 tys obrotów,ale dosyć mocny i elastyczny jak na 1500cm .przy przebiegu 120 tys praktycznie nic się niewydarzyło,sam zrobiłem ok 50tys km. przy zakupie mi odradzano ale teraz widze że to był trafny wybór.żeby jeszcze troche mniej paliło.
~bogdan 48
Sedan 1.5i 75KM 55kW
czy z 1.5 na wielopunktowym wtrysku 75 KM to dużo ?????? hmmm chyba nie Kupiłem ją 3 lata temu o pierwszego właściciela ( mojego sąsiada) niesamowicie o ten samochód dbał miała wtedy przejechane 36000 km ja zrobiłem 150000 w 3 latka . Nexia nie pozwala zapomnieć o sobie .
~Grzegorz
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Silnik mimo iz nie najmocniejszy to do spokojnej jazdy w zupelnosci wystarcza. Do tego jest trwaly i niedrogi w eksploatacji. Podczas spokojnej jazdy prawie go nie slychac. Typowa usterka jest niestety przepalanie uszczelki pod glowica. Pomimo przebigu <100kkm nie spala kropli oleju.
~Lukasz z
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
Jak na ta niezbyt wysilona jednostke to ma niezly ciąg. Przyspieszenie na 3 pierwszych biegach jest zupelnie niezle. !6 zaworowy silnik lubi wysokie obroty bez trudu dochodzac do 7000 tys(odciecie). Max predkosc do jakiej udalo mi sie to rozbujac to ok 190, ale 180 wyciska bez trudu.