Lista ocen Daewoo Nexia (357) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 434 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~McSim
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
Daje tylko 3 gwiazdki ponieważ czasem wsteczny i zdarzyć się może, że 1 też ma problemy z wejściem ale wydaje mi się, że to tylko u mnie w aucie bo od innych użytkowników nie słyszałem takich opinii .
~sladziu
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Biegi wchodzą dość dobrze, problem pojawia się czasem tylko z biegiem wstecznym. Ogólnie rzecz biorąc skrzynia jest bardzo wytrzymałą konstrukcją potrafiącą przeżyć więcej niż jeden samochód.
~sladziu
~Maciek
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Pólki olej ciepły działa przyzwoicie zwykluczeniem bardzo gwałtownych zmian przełożeń... Zimą biegi wchodzązsporym oporem poki olej wskt\\rzyni zimny i gęsty-może wymianaczynnika dała by efekty ?
~Gordo90
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Skrzyna biegow jest kiepska :( Jest moło precyzyjna, a przy tym ma dość długie skoki lewarka. Czasem bieg lubi wyskoczyc :P Jeśli ktoś lubi spokojna jazde auto mu na pewno przypadnie go gustu.
~piotrs
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wszystko byłoby dobrze gdyby nie ta 2. Przy zmianie z 1 i 2 tak rwie, że trzesie wszystkimi plastikami(no chyba że wkręce na 4000 obrotów na 1 i wbiję 2 z dużą ilością gazu to wtedy nie jest źle)
~Banan
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Skrzynia biegów średnia, chociaż po przejechaniu ponad 200 tysięcy była zmieniana tylko raz. Brakuje nieraz elastyczności i lubi się psuć synchronizator jedynki i trójki...
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Podobnie jak silnik - nie mam zastrzeżeń natury technicznej działa i nic nie wskazuje by miało się coś z nią stać złego. Piątka to bieg ekonomiczny. Precyzja w sumie też przeciętna.
~Łukasz Ochrytkow - frytas13@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Jedyna zauwazalna usterka moze byc zuzycie wybierakow skrzyni co objawia sie ciezszym wrzucaniem biegow i dzwonieniem przy niektorych predkosciach obrotowych. Koszt częsci ok. 70 zl.
Dziennik kosztów dla Daewoo Nexia
11,3
~JULO
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Skrzynia jak dla mnie świetna, przez 9 lat nie miałem z nią żadnego problemu, biegi wchodzą idealnie, wsteczny nigdy nie zgrzyta jak sie widzi to w innych autach.