Ocena kierowcy - Daewoo Tico

miedziawa, 11 lat temu
Rok produkcji 2000
Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 - Oceń swoje auto
Moze komus pomoze moja opinia w zakupie tikola. Pewnego dnia sprzedalem poprzedni samochod i zaczalem poszukiwania nowego autka do 25tys.zł. Co wyjazd po auto to po ogledzinach okazywalo sie że rynek zasypany jest zlomami i nic nie moglem kupic bo albo skladane z dwoch aut, albo bite albo krecone liczniki, tragedia. I nie mialem czym jezdzić wiec mowie sobie kupie cos zeby tylko dojezdzac do pracy itd. Trafil sie super tikol od starszego pana z instalacja LPG. Troche obciachowo mi jakos tak bylo na pozcatku, z żoną sie pośmialismy przez pierwszy tydzien. Ale pozniej jak zaczalem doceniac plusy tego pudelka na kulkach to z czasem odechciewalo mi sie kupowac innego auta. Tikol smigal jak blyskawica, utrzymanie auta smiesznie tanie i byl taki eniezawodny ze az żal bylo mi sie go pozbywać. Naprawde. O sprzedaży zadecydowal wypadek ktory widzialem na ulicy i zrozumialem ze w takim aucie nie mam zadnych szans gdyby cos sie stalo. Ale tak jestw kazdym aucie tych gabarytow, wlacznie z ciquaczento i seiczento. I niestety rozwaga wziela gorę. Z żalem i smutkiem sprzedalem mojego malego kochanego tikola. I powiem tak, mialem juz ponad 10 aut i tikol pozostanie na zawsze w mej pamieci jako maly, niezawodny przyjaciel ;-) Auto jest poprostu zaje...te. Teraz kupilem leona, i jak mijam tikola na ulicy to zawsze szacuneczek!
Fajny silniczek niczym z kosiarki ogrodowej ;-) nie sprawia żadnych problemów, bardzo zrywny jak na swoją pojemność i naprawdę bardzo ale to bardzo żywotny. Może niektórym bedzie w to trudno uwieżyć ale nie są mu obce przebiegi po 200-300tys.
Wszystko ok. mialem male problemy z pierwszym biegiem ale jak sie wbijało umiejętnie to chodzia jak szwajcarski zegarek ;-)
No co tu duzo wymagać, to autko musi tylko jeździć, nic wiecej od niego nie oczekiwalem.
Widoczność idealna. Parkowalem wszedzie na styk co do centymetra.
Wszystkie tam gdzie powinno być.
Z racji że silnik bardzo szybko sie nagrzewal i dawal gorace powietrze do srodka kabiny to rewelka. W zimne dni napewno nie zmarzniecie, bo naprawde bylem zaskoczony.
Przestrzeń .... hehe. Jaka przestrzeń??? A tak na poważnie to mam 183cm i spokojnie dawalem rade.
No tutaj akurat źle, ale znowu czego od takiego autka wymagać. Jakiego wyciszenia? W srodku radyjko sympatycznie gralo i nic mnie nie interesowalo.
Mialem tikola z LPG i jak zatankowalem benzyny i gazu do pelna to jezdzilem i jezdzilem i powoli zapominalem gdzie sa stacje benzynowe ;-) super spalanie. Jezeli chodzi o LPG to bral mi niecale 6 litrów po miescie przy spokojnej jezdzie.
To auto prawie wogole sie nie psuje a jak juz cos sie niby popsuje to placi sie tyle ze to smiechu warte. Ja wogole nie odczuwalem ze mam jakies auto. Za wymiane rozrzady, swiec, kabli, plynów, filtrów i robocizne zaplacilem 400zł wiec o czym my tu mowimy. W innym aucie za takie cos trzeba policzyc 3 razy tyle.
Super

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 41KM 30kW [l/100km]