Lista ocen Dodge Caliber (55) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 1.8 VVT 16V 150KM 110kW
Jak na razie odpukać nic. Wiem, że poważną usterką w tym modelu może być elektroniczna przepustnica, już o tym czytałem i nawet raz z ciekawości ją wykręciłem i przeciściłem więc miejmy nadzieje, że jeszcze polata. W razie gdyby padła to koszt nowej 1000zł. Dużo? Może i dużo ale patrząc na ceny części np VW, czujniki, wtryskiwacze etc.
~pablo
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Uwaga. Dodge caliber ma wade fabryczna. Woda opadowa moze przeciekać do wnetrza pojazdu. Jest to powszechna usterka samochodów sprowadzanych z USA. Ponadto błędy elektronicznie sterowanej przepustnicy kończą sie wymiana całej przepustnicy z uwagi na sterownik wkomponowany w jej obudowe.
~aliiiiii
Hatchback 2.0 CRD 138KM 101kW
Nie miałem żadnych, ale nie jestem autorytetem bo to dopiero kilka miesięcy. Chciałbym nadal NIC nie wiedzieć o jego zawodności. Mam szansę, nie szukam osiągów. Cieszę się jego możliwościami w trasie (potrafi \"pociągnąć\" własnie tyle ile trzeba), małym apetytem na paliwo, i tym czymś... Fajne jest.
~Grzegorz
Hatchback 1.8 VVT 16V 150KM 110kW
Brak usterek, ale po 30 tys przednie klocki do wymiany. Kupiłem nowe poza siecią dealerską i okazało się że mają o 1/3 większą powierzchnię. po wymianie hamulec rewelacyjny. koszt klocków 135 PLn Naprawdę warto
~Marcin
Hatchback 2.0 VVT 156KM 115kW
Miałem problem z przepustnicą, To podobno standard przy przebiegu około 120 tys km. Kupiłem nową i okazało się, że też jest felerna. To mnie kosztowało dużo nerwów i uziemiło samochód na dłuższy czas.
~Kolos13
Hatchback 1.8 VVT 16V 150KM 110kW
Poważne usterki są bardzo kosztowne, ale według mojego rozeznania nowe, orginalne części są dostępne i to DUŻO taniej w porównaniu do samochodów europejskich (nawet sprowadzając części z USA).
~Dodger
Hatchback 2.0 CRD 138KM 101kW
Bez żadnych niezapowiedzianych przygód. Tylko planowe naprawy (dwumas i rozrząd) ale bez nadwyrężenia budżetu - w końcu silnik jak w Golfie 5 - doskonała dostępność części i konstrukcja znana mechanikom.
~radomir
Hatchback 2.0 CRD 138KM 101kW
kłopoty z tzw przeładowaniem turbiny (nie wierzcie czasem jeśli serwis powie wam ,że nigdy dotąd w tych autach się to nie zdarzało),przy 80000km zaciecie chłodnicy co omal nie spowodowało zagotowania silnika
~teachair@gmail.com
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Za mały przebieg... Chociaż... Nie działaja mi awaryjne i pozycjonowanie świateł mijania. Chyba jak montowali alarm, to nie podłączyli jakiejś kostki. Dzwoniłem - w ASO zrobią to od ręki.

Usterki Dodge Caliber

Dodge Caliber – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~a.chlodnicki@wp.pl
Hatchback 2.0 i 16V 160KM 118kW
Sądzę, że układ hamulcowy (przynajmniej w moim egzemplarzu nie jest najlepszy) - przy zdecydowanym (awaryjnym?) hamowaniu tak mniej więcej ze 150 km/h drży kierownica