Lista ocen Dodge Caliber (68) - Widoczność

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca bombowca
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Ocena średnia bo przód ok ale tylko przednia szyba, w zakretach juz gorzej ponieważ przednie słupki lewy i prawy zabierają sporo widoczności. Słabo widac też koniec przodu autka np. przy parkowaniu, ze względu an spadek ostry maski (kwestia wyczucia). Rewelacją sa boczne lusterkan - duży pzreświt. Porażką jest tylnia szyba a lusterko wsteczne to tylko gadżet bo i tak przez niego nic nie widać. Widoczność tylu na cofaniu przez tylnią szybę -...
~Bossk
Hatchback 2.0 i 16V 160KM 118kW
To najsłabszy punkt tego samochodu. Po prostu nic nie widać. Do przodu - bo szyba jest niska i nie widać świateł na skrzyżowaniu. Na boki - bo boczki drzwi są na tyle wysokie, że strach, czy jakieś dziecko nie przebiega obok samochodu (na szczęście pomagają duże lusterka). Do tyłu - makabra i koniecznie muszę pomyśleć o czujnikach parkowania.
~Łukasz
Hatchback 1.8 VVT 16V 150KM 110kW
No co do widoczności do dam tylko 4 gwiazdki a to przez 2 rzeczy. Po pierwsze bardzo szerokie słupki w rzędzie A przez co czasami trzeba się powychylać na skrzyżowaniach, żeby pieszego czasem nie przetrącić a druga sprawa to brak przynajmniej u mnie czujników parkowania, co prawda lustra są potęrzne ale zawsze jakoś tak nie pewnie się czuję.
~mdzikowski@compass.pl
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Trzeba się przyzwyczaić. Tu ma się przed sobą dużą przestrzeń do szyby i można wybrać (ustawiając fotel): patrzę z góry na jezdnię, czy jadę "na leżąco". W tym aucie poświęcono dużo blachy na "napompowanie" nadwozia, z dobrym efektem estetycznym i bezpieczeństwa. Trzeba się przyzwyczaić.
~pablo
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
komfort w tym samochodzie jest naprawde na wysokim poziomie. niewielka wada jest przedni słupek za którym może schowac sie TIR i takie ułożenie przedniej szyby które zasłania sygnalizatory na skrzyżowaniach. W tylnej szybie też nic nie widać ale w końcu od czego są lusterka:)
~aliiiiii
Hatchback 2.0 CRD 138KM 101kW
Do tyłu... żadna! Sytuację ratują duże lusterka boczne i ich używając trzeba cofać, ale to trzeba polubić. Ja ciągle czuję się niepewnie jadąc w tył. Rozpuściły mnie mniejsze auta, gdzie cofałem wręcz nonszalancko. Trudno - większość czasu jedzie się jednak do przodu, nieprawdaż?
~3NT
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Muszę się nie zgodzić z większością przedmówców. Wybierając ten typ samochodu, kupujemy niepowtarzalny design. W klasie "czołgów" Caliber wypada bardzo dobrze pod względem widoczności. W tył praktycznie nei patrze, bo zamówiłem jeszcze w salonie czujniki cofania.
~kszesz
Hatchback 2.0 i 16V 160KM 118kW
Słaba do tyłu , mam czujniki cofania i dlatego to mi aż tak bardzo nie przeszkadza. Przednie słupki dosyć szerokie i trochę zasłaniają przy skrętach. Długa szyba z przodu nie pozwala na podjeżdżanie zbyt blisko do sygnalizatorów świetlnych.
~Dodge
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Trzeba nauczyc korzystac sie z lusterek bocznych bo widocznosc przez tylną szybę jest raczej mizerna, ale lusterka są tak duże, że odpowiednie ustawienie i umieętne posługiwanie się nimi nie nastręczają żadnych problemu przy jakichkolwiek manewrach
~adam
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Jest dobrze , byłoby doskonale gdyby nie ograniczona widoczność do tyłu. Mimo dość małych szyb , widać jest praktycznie wszystko co dzieje się na drodze do przodu jak i z boku auta. Miło jest w korkach i w czasie manewrownia na parkingu.