Lista ocen Fiat 126p "Maluch" (515) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 642 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Myha
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Prawda jest taka, że w maluchu ciągle coś się psuje i ciągle trzeba przy nim coś robić (jak nie naprawiać, to przynajmniej do iego raz na jakiś czas zaglądać). Ja tego nie robię, bo oprócz nalania benzyny, kontroli poziomu oleju, jego wymiany, wymiany żarówek i bezpieczników, to nie potrafię zrobić nic i nawet nie wiem co sprawdzać. Niestety mój mluszek trafił do takiej właścicielki, która bardzo, bardzo go kocha i stara się dbać, ale na...
~BOB
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie ma co ukrywac-maluch jest awaryjnym autem ale sa to awarie które w większości można usunąć nawet w 30 min za pomocą młotka,śrubokręta i dwóch kluczy przy naprawdę skromnej wiedzy mechanicznej.Troche samozaparcia i wszystko sie da. Z drobiazgów to jak narazie, przez 2 lata użytkowania to przetopił sie od wydechu przewód od światła cofania (nie był podwiązany)-wymiana 5 minut i spaliła sie żarówka w prawym...
~Sebastian Walczak seba19880124@op.pl
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Ostatnie modele wyprodukowano ponad 8 lat temu więc zawsze może coś się \"wysypać\". Np. przepalone żarówki. Mniej wybredni nie zwracają na to w ogóle uwagi, ale dla zapaleńców o profilu pedanta zawsze można coś poprawić. Mi zdarzyło się jedynie wymieniać przepalone żarówki i wymiana wężyka od spryskiwaczy. Majsterkowicz zawsze będzie chciał coś poprawić, nie mniej typowe zdarzające się usterki marginalnie daje się odczuć.
~ironman
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
jesli co meisiac obejrzymy maluszka i wymienimy to co się zużyło to nas nic nei zaskoczy, u mnie padaja szybko półoski ale to dlatego ze an zabierakach oszczędzam. opd roku jest spokój - orginalne poloski i orginalne zabieraki, auto niestety lubi czsem nie odpalić jak postoi dłżej, oczywiscie i na to jest rada - podlać go troche do gaznika :) ze wszyswtkim sie da życ
~minimalista
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Urywaja sie pypcie od drzwi, odkrecaja lusterka, wybrzusza sie podsufitka, odkrecaja sie obicia etc. Zrezygnowlem juz calkowiece ze ssania - codzienie blokowalo calkowicie doplyw powietrza. Po wymianie to samo. Zrywala sie w nim rowniez linka. Bez ssania jezdzi sie tez dobrze ale tzreba przez pare minut popompowac nozka paliwo - podobne odczucia do jazdy rowerem :)
~Peter
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Takie usterki zwane \"drobiazgami\" są w maluchu najczęstszym zjawiskiem. Typu włącznik świateł który sie stopił, bądź odpięcie sie rurki paliwa od pompy podczas jazdy. Niezbyt kłopotliwe, ale na pewno bardzo wqrzające. Bo jak maluch wysiądzie to człowiek zazwyczaj podejrzewa że stało sie coś poważnego. Ale - to auto lubi zaskakiwać w końcu...
~KFL
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Nigdy nie zawiódł mnie w trasie. Jeżeli się dba to auto naprawde bezawaryjne. Nie słuchajcie ludzi, którzy mówią, że Maluchy są strasznie awaryjne - jeżeli mamy zadbany egzemplaż to wystarczy lać paliwo, pamiętać o bierzących wymianach, a auto odwdzięczy się nam bezawaryjną jazdą. Nie daje maksymalnej oceny, ponieważ czasami jednak jakiś drobiazg padnie.
~Marek
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Częste są drobne awarie, bo ludzie nie utrzymywali tego samochodu w należytym stanie: nigdy nie odpowietrzali hamulców, nigdy nie wymieniali płynu hamulcowego , nigdy nie dolewali oleju do przekładni kierowniczej, nigdy nie czyścili wirnika z nagaru itp. Żaden samochód tego nie wytrzyma, ale winę ponosi użytkownik.
~JAM - Jastrzębia Góra
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Jak na auto za takie małe pieniądze to jest super ... robiłem nim swego czasu ponad 120 km dziennie ... i nigdy mnie nie zawiódł... dwa razy musiałem go odpalić na pych bo rozrusznik nawalał... i trochę kiedyś przerywał z powodu wady pompy paliwowej.. ale po jej wymianie było ok. poza tym tylko lanie benzyny i jazda :)
~adam
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
w sumie proste auto, jeżeli podzespoły były by wysokiej jakości to nie powinno się psuć, ale niestety wszystko to były wyroby rzemieślnicze więc było jak było... ale mnie nigdy nie zawiódł podczas jazdy, psuł się jak stał tzn: dojechałem ale już był problem żeby wrócić, albo ogóle nie udało się wyjechać!!!