Ocena kierowcy - Fiat Albea I

Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jaki mam w samochodzi to 1.2 16V i w porównaniu do silników WV np z polo to prawdziwa rakieta. jeździłem skodą z silnkiem htp jak i polo więc mam w tym jakieś rozeznanie, a i tak niejeden 1.4 czy 8 zaworowy 1.6 dostaje od fiatowskiego 1.2 łupnia
Silnik pracuje perfekcyjnie równo i w moim przypadku jest bezawaryjny do chwili obecnej. Ogólnie widziałem już brava i stila z większymi przebiegami i też było ok. A pracuję jako mechanik więc mam jakiś przegląd samochodów.
skrzynia pracuje poprawnie i się nie psuje jednak zmiana biegu jest nieco bezwładna
Zawieszenie jak na tą klasę auta dobre i dobrze trzyma się drogi nawet przy prędkościach 160km/h. Jeśli chodzi o trwałość to przednie gumy wahacza wystarczają na około 50- 60tyś tylne nieco więcej. Tylne zawieszenie mnie jeszcze nie zawiodło.
Tak jak i w ocenie punktowej widoczność przeciętna problemów z orientacją nie ma.
Kwestia gustu ale mnie ten fiacik się podoba z zewnątrz jak i wnętrza ( praktyczne ) materiały deski rozdzielczej bez rewelacji ale widziałem już gorsze w droższych samochodach.
Układy pracują poprawnie i bezproblemowo. Nawiew na szybę świetnie sobie radzi.
Wiadomo że w środku ja na kanapie się nie usiądzie ale wakacje 4 osobowej rodziny nie są jakimś wielkim problemem
w tej kwestii to jak to fiat.. włosi lubią słyszeć co się z autem dzieje. jest szum od opon ale swoje opinie opieram na porównaniach z innymi więc i teraz powiem że jeździło się gorszymi;)
Bardzo oszczędny!!! przy jeździe do rodziny na wieś jedzie nas 4 osoby bagaże i przyczepka spalanie przy jeździe do 120km/h 5.4l Przeglądy wykonuję sobie sam;) więc nie wiem ile kosztuje robocizna szacowana przez innych a kwestia olei to już zależy od właściciela ja bym gorszego jak 5w40 nie nalał.
Polecam w tej cenie
NIEZAWODNY JAK DO TEJ PORY