Ocena kierowcy - Fiat Albea II

Piotrek, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
Duże pakowne auto dla rodzin na dorobku. Volvo to to nie jest i jakieś tam wady ma ale jest tanie w utrzymaniu jak na razie i sprawdza się na polskich drogach, bo ma arcywysokie zawieszenie!!! Polecam takim sredniakom jak ja!
Jak na razie OK
Mam małe problemy ze wstecznym biegiem. Czasami przy wrzucaniu biegu, nawet przy uruchamianiu auta, coś tam zaburczy
OK
Mam złe doświadczenia z przednimi słupkami. Z racji moich rozmiarów mam maksymalnie podniesiony fotel i do tego dośc mocno, odsuniety do tyłu. W tym położeniu fotela NIE WIDZĘ nic co jest pod kontem 45 stopni do kierowcy. Zarówno w lewo jak i w prawo. Czyli np. dziś NIE WIDZIAŁEM zbliżającego się do zakrętu samochodu, on jechał z prawej a ja chciałem zjechać w podporządkowaną w lewo. W osatniej chwili chamowałem, chociaż nie miałe dżej prędkości. Aby coś zobaczyć muszę się ostro nawychylać. Uciążliwe i głupie. Z kolei gdy zmienię regulację fotela jest mi bardzo niewygodnie.
Jest dobrze. Spokojnie sięgam do wszytskiego. Żona narzeka jednak, że nie ma miejsca na torebkę! I ma rację, bo schowek jest na to za mały a gdzie indziej miejsca nie ma. Pozostaje stawiać torebkę w nogach, co nie jest fajne i źle wygląda. Nowa torebka nie pomogła :(
Wentylacja czasami popiskuje. W ASO przedmuchali mi przewody wentylayjne i jest na razie ok. Przy prędkości powyżej 100 km/h nawet przy wyłączonym nawiewie strasznie wieje z nawiewów i nie można nic z tym zrobić. Szybko jeżdżę żadko, ale jest to wtedy uciążliwe. Klima OK. Nagżewa się też szybciutko. Zamarźniete szyby wolne od lodu w 7 minut. Ogrzewanie tylnej szybyjest też dobre.
Ogrom miejsca! Ale żona wciąż narzeka na miejsce na torebkę. Kupiłem jej mniejszą torebkę ale ona jej nie nosi i nażeka nadal. Dziecko narzeka, że nie może już kopać fotela pasażera!
Przy prędkości ponad 100 km/h straśnie hałasuje wentylacja. Ale co ja się czepiam. Wczesniej jeździliśmy Fiatem CC 700 i musieliśmy do siebie krzyczeć. W Albea jest o wiele lepiej. Ale niestety nie w trasach :(
W miesice 8,5 w trasie 7/100! Tak jak piszą w insrukcji. Jestem z tego bardzo zadowolony.
Szukałem auta z dobra oferta kredytową. Chciałem nabyć KIA Picanto ale był za mały i złe warunki kredytu (liczyłem na małą ratę przez pierwsze 2 lata), potem myślałem o Dacia ale było podobnie i zresztą żona stwierdziała że NIE! Potem wpadłem do Fiata. Po 2 tygodniach korespondencji elektronicznej znaleźli dla mnie oferte kredytową ( pierwsze 2 lata bez odsetek). Byłem w niebie. Szkoda, że nie dali jednak dodatkowo radia. No ale co tam, jeżdżę. Za dwa lata bedę zmieniał na inny model bo to auto już spłacę i jeśli będzie tak dalej to też będzie Fiat.
W salonie źle zdjęto folię z tylnego fotel i przez to kanapa nie chciłą się złożyć. "Naprawiono" od ręki, co mie niezo zirytowało bo właśnie chciałem przejżeć w ASO prasę a oni mówią, że już gotowe. No ale co tam, zabrałem troche prasy do domu :) Nieco drażniła wentylacja. Przedmuchano ja i jest OK. Drażni mnie tez skrzypienie plastików a konkretnie pokrywy poduszki pasażera i pokrywy schowka. Mam nadzieje, że trochę WD40 załatwi sprawę. Kolega kupował Lagune a inny Yarisa i było to samo.
Żadnych i niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 8V 77KM 57kW [l/100km]

7,2