Ocena kierowcy - Fiat Albea II

trynit trynit@wp.eu, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2006
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
poprzednio posiadałem BRAVA 1.6 16V gdzie było 103KM, więc czuję różnicę w mocy. Ale na dojzdy do pracy i rodzinny wyjazdy w zupełności wystarczy. Jak na tą klasę pojazdu nawet nieźle go wyciszyli.
coś jest ze wstecznym nie tak. Ale skrzynia działa dość dobrze, lekko i cicho.
na polskie drogi jest OK hehe, po drogach leśnych zachowuje się b. dobrze, co prawda nie jak FJCruiser ale jak na osobowy jest OK
widoczność jazdy do tyłu jest tragiczna, jak ktoś mam problemy z jazą "na lusterka" to trochę będzie musiał się pouczyć. No i przednie słupki mi przeszkadzają, bo tak jak ktoś już napisał patrząd do przodu pod kątem 45 stopni w lewo lub w prawo to trzeba pomagać sobie wychylaniem się bo można w coś lub w kogoś wjechać.
może być
od mojej poprzedniej wersji Fiata czyli BRAVA `98 jest 100% lepsza wentylacja, nawiew, ogrzewanie
mogliby poszerzyć o pare centymetrów i byłoby super. 3 dorosłych pasażerów z tyłu na długą trasę nie będę proponował transportować. Dla kierowcy łokietniki na drzwiach mogliby zrobić ciut wyżej.
Jest ciuchutko do prędkośći 100 - 110 potem coraz szybciej=coraz głośniej, ale nie tak żeby krzyczeć jak w 126p hehe
Dojeżdżając w jdną stronę do pracy 30km (powiedzmy 15km trasa, 15 km miasto) jestem w stanie wyciągnąć 6,6l/100km, na trasie nie miałem jeszcze okazji ocenić spalania ale myślę że napewno poniżej 6 zejdzie. Słyszałem również że powinno spalanie jeszcze się obniżyć po przejechaniu paru tysięcy kilometrów. Zobaczymy.
Tak jak napisałem wyżej jakość jest równa cenie ale śmiało mogę polecić kupno następnym klientom.
jak zawsze trafią się jakieś drobiazgi. Bagażnik trzeba było z dość dużą siłą zamykać ale po regulacji w ASO zamyka się delikatnie. Skrzypi mi coś na desce, a może coś z prawej strony (schowek lub poduszka) Ale nie mogę wymagać żeby auto za 30500 (z 3 wersji w salonie wybrałem środkową czyli bez klimy) było jak PORSCHE. Jest ok.
pojeździmy, zobaczymy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 8V 77KM 57kW [l/100km]