Lista ocen Fiat Brava (464) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 772 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian: Dudi77@dit.pl
Hatchback 5d 1.9 TD 100KM 74kW
Calkiem calkiem. Podczas deszczu warto ustawic powietrze na boczne przednie szyby bo dodatkowy wylot powietrza w tym kierunku stanowczo nie wystarcza. Bardzo pomyslowy i przydatny centralnie po srodku umieszczony wylot powietrza nad radiem - dodatkowy na przednia szybe. Pod klawiszem ogrzewania tylnej szyby mam jednoczesnie podgrzewanie lusterek bocznych. Rewelacja!! zuwazylem to przez przypadek. Dziwnie zachowuje sie klima, zaczyna...
~foxavier@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Z wentylacją to standardowo, jak we wszystkich autach bez klimy. Jeżeli w samochodzie jedzie cztery osoby, jest ciepło i zacznie padać chłodny deszcz a my nie otwieramy okna żeby nam do środka nie napadało to szybki zaczynają parować. Wtedy wentylacje trzeba włączyć na 3 albo 4 przy zimnym powietrzu i otwartym obiegu a nie będzie problemu (zwykła fizyka). W zimie jest cieplutko bez dwóch zdań a i pasażerowie z tyłu mają osobny nawiew na nogi i...
~ptys899
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Klima przyzwoita, z ogrzewaniem nieco gorzej, ale nie ze względu na kiepską wentylację, lecz powodem jest tego bardzo wolno nagrzewający się silnik. Zazwyczaj jeżdżę codziennie 8 km w jedną stronę i przez ten czas cały drzę z zimna gdy temp. jest poniżej -10 stopni na zewnątrz. Gdy silnik się rozgrzeje, w samochodzie temperatura wnętrza szybko rośnie. W lecie za to po kilometrze silnik jest już rozgrzany :)
~SRC
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Bolączka tych samochodów w wersjach bez klimatyzacji ( właśnie taką posiadam) :( W gorące dni można się ugotować we własnym sosie, a zimą zanim się nagrzeje to trochę czasu i drogi mija. Poza tym jeśli dopuścisz do zaparowania przedniej szyby, wieki miną zanim nawiew ją odparuje :) Chyba że masz dodatkowy wiatrak podłączony do zapalniczki samochodowej :)
~bazant52@op.pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Bardzo szybko sie nagrzewa.Klima skutecznie rozmraża szyby.Duzy plus za system szybkiego rozmrażania szyb( nie pamiętam jak sie to nazywało).Mam problem natomiast z parowaniem szyb po przejechaniu kilku km.Mam nadzieje ze po wymianie filtra kabinowego będzie ok.Co do skuteczności klimy w lecie niestety nie mogę sie jeszcze wypowiedzieć.
~Yurbus
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Hmmm. Podróżując w pokjedynke przy warunkach pogodowych sprzyjających zaparowywaniu wentylacja na 2 starcza na całe autko. Przy dwóch osobach wentylacja sie wyrabia ale na przód boczne szyby zaparowują, Przy większej ilości osób wentylacja też raczej daje rade ale boczne szyby z tyłu zaparowują. W zimie wnętrze ogrzewa się w ciągu jakichś 10 -15 minut.
~stefan84
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
W czasie opadów deszczu jedynym sposobem na bezstresową jazdę było uchylenie nieco szyb, nawiew niewiele z zewnątrz pomagał, ale zimą wnętrze nagrzewało się w miarę szybko, latem dmuchawa niezbyt wydolna przy większych upałach... Wersja bez klimatyzacji, której i tak bym nie włączał w lecie, bo wkurza mnie to sztuczne powietrze =)
~czypor
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
pierwsza jazda i pierwsze 20 minut w czasie upalnej burzy . szyby boczne jak w łażni parowej a na boki nic nie dmucha ale chyba to ja nie wiem jak to zrobić.kręcę regulacją ale tylko koło lusterek trochę odparowało.może się nauczę bo jak uchylę szyby to chyba zaleje mnie po kolana deszcz.
~woofer
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo dobry system szybkiego ogrzewania w połączeniu z klimatyzacją zapewnia błyskawiczne odparowanie szyb. Brak problemu z parującymi szybami, ale to chyba głównie dzięki klimatyzacji. Ogrzewanie tradycyjnie, najpierw wali gorącym powietrzem, a dopiero po kilku minutach ustawia właściwą temperaturę.
Dziennik kosztów dla Fiat Brava
8,1
~Piotrowski
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Mam klimatyzacje z automatycznym ustawianiem temperatury. Problem w tym, iz fiatowski climatronic dziala na zasadzie Tropiki - Antarktyda. Bardzo trudno otrzymac porzadana temperature. Jest to szczegolnie uciazliwe latem - doszlo do tego iz otwieram szyberdach a klima sluzy jedynie do odparowywania szyb.