Lista ocen Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 (127) - Silnik

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zydanet83
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik ... Pracę silnika trzeba ocenić jako dobra ... Gdyż jak na tamte lata jest dość nowoczesny ... Są jednak ale . Rozwiązania fiata np. termostat - w innych autach mała i tania część w brawie już tak nie jest ... Dużym minusem jest też dość rozbudowany silnik ... Sprawia że występuje mało miejsca pod maską( chcesz coś naprawić to musisz zdemontować parę części ). Innym mankamentem jest zabezpieczenie akumulatora... Bez fajki 13 zapomni że...
~melo15
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik jest doskonały.Jeździłem już wieloma samochodami i naprawde z tak pięknie chodzącą jednostka 1.6 sie nie spotkałem.Przy tym silniku według mnie chowają Golfy IV 1.6 czy A3 1.6. Silnik nie dosć ze jest bardzo dynamiczny to wydaje piękny dźwięk od 3-4 tys obrotów w zwyż. Według mnie jest to ideał silnika 1.6. Pali średnio 8 litrów,jedzie max 200 i nie zawodzi na szosie przy wyprzedaniu jeśli chodzi o przyspieszenie.Polecam jak najbardziej!!
~Greguar
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Zaraz po zakupie przy 115 tys km założyłem zwykłą instalację gazową. Na paliwie jak i na gazie jestem bardzo zadowolony z pracy silnika. Silnik jest niesamowicie (jak na fiata) dynamiczny i szybki. Udało mi się nim jechać ponad 200 km/h. Przy odpowiedniej pracy lewarkiem zmiany biegów udaje się z niego zrobić małą rajdówkę. Bardzo przyjemy jest także dźwięk wydobywający z silnika.
~realista
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Jak na te osiągi to przeciętnie, gdyż samochody innych marek z 103KM a nawet lekko poniżej 103KM mają lepsze osiągi od brava. Wiadomo że każdy zadbany silnik odwdzięczy się nam za nasz wkład, ale brava 1.6 należy do wybrednych i poza standardem jak wymiana olejów, płynów, filtrów, autko wymaga uwagi i szybkiej reakcji gdy coś zastuka lub zamuli.
~ROBSONISKO KALISZ
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
trudno chwalić auto za to że jeżdzi ale silnik 1.6 pozwala rozpędzić to auto do200km/h przy przepisowych prędkościach auto pali tyle ile deklaruje producent. silnik słycać dość wyrażnie jest to dżwiek dość przyjemny przy bardzo delikatnej jeżdzie prawie niesłyszalny.To chyba jedyny silnik FIATA który nie rzyga olejem jego moc określam jako wystarczającą.
~mundek
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
nie chce chodziś na wolnych obrotach na paliwie i go szarpie a na gazie malina chodzi filter był wymieniany od benzyny na diagnostyce komp. był i nic sie nie polepszyło co to morze być jak kto wie to niech napisze rmundek@poczta.fm a tak po zaty jest OK wyścigówa niemcy to styłu zostajom nawet to że jest na gazie to do sportowej jazdy nie przeszkada
~V-T-S-S
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Kultura pracy: silnik zaczyna być słyszalny dopiero w okolicy 90-100 km/h. Wydaje wtedy miłe dla ucha mruczenie jednostki 16V. Na postoju praktycznie nie słyszalny. Elastyczność: 103 konie mechaniczne dają jednostce niezłego kopa, pomimo przejechania już ponad 330 kkm. Silnik nie stracił mocy nawet po zagazowaniu.
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Ma swój klank! Nigdy mnie nie zawiódł. Regularnie wymieniany olej i wymiana rozrządu na czas to podstawa (na pewno nie fiatowskie 120 tys.). Od początku na półsyntetyku. Lubi wysokie obroty!!! (Od czasu do czasu nie żałować!)Wymiana jednego wtrysku po 100 tys.(wypalony). Ogranicznik obrotów działa bardzo dobrze.
~bardamu
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik to jedna z najlepszych części tego auta. Na gazie, a śmiga jak ta lala. Na autostradzie Wrocław-Kraków, non stop 160-180, cicho, przyjemnie i bez żadnych kompleksów. Elastyczny, dość zrywny, bez uwag, jak na auto 13 letnie, kiepskiej marki, i zwykłym silniczku 1.6 to rewelacja.
~zlosnik
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
1.6 fiata to genialny silnik , najlepszy z jakim miałem na razie do czynienia . Żwawy , części zamienne dosyć tanie , spalanie też przyzwoite , tak samo współpraca z LPG, dzięki stalowemu kolektorowi dobrze się spisuje na zwykłej instalacji mieszalnikowej spalanie lpg w mieście do 10l