Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Peterpan, 16 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Fiat Bravo I 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdyby ten silnik montowano w Audi wysżło by super auto.
Układ elektryczny : słaba jakość instalacji elektrycznej - utleniajace się kable
Zawieszenie : wahacze
Karoseria : rdza pojawiła się gdy miał 5 lat
Wspaniały silnik i design. Reszta przeciętna.
Silnik bajka, jednynie problemy z dymieniem z rury wydechowej przy przyśpieszaniu. ASO wymieniło EGR. Przez pól roku był spokój, teraz znowu dymi jak ruska ciężarówka. Permamentne wycieki oleju spod kapy i bagnetu. Bez problemu dał się uruchomić przy -30!
ciągle cieknie
W ciągu roku zużyły mi się nowe, oryginalne, zakładane w ASO wahacze. Przysięgam, że nie katuję auta i jeżdżę w miarę ostrożnie Ponadto wykręciły się podczas jazdy śruby mocowania półosi lewego koła - mało się nie zabiłem - na szczęście była zima i jechałem powoli. W serwisie jeszcze czegoś takiego nie widzieli. Nowe tarcze hamulcowe do przetoczenia po roku. Szybko zaczynają "bić".
bez problemów
Piękne auto. Ma niepowtarzalny styl.
Zimą nie ma czegoś takiego jak ogrzewanie w tym samochodzie. Permamentne parowanie bocznych szyb przy wilgoci w powietrzu.
Dużo miejsca dla wszystkich. Wygodne fotele, nie męczy nawet długa jazda.
Robi się głośno powyżej 120 km/h
Ceny napraw średnie/niskie, ale niestety dość częste. Reasumując przez 2 lata wydałem na serwis tego auta 6x więcej niż przedtem na serwisowanie Hondy przez 5 lat!
Dobry silnik diesla w niskiej cenie.
Permamentne problemy z elektryką. Czasami gasnie cała deska. Zimą w kólko zapalają się różne kontrolki. Jest wesoło, jak na choince.... Często przepalają się żarówki - razem z bezpieczenikami. Kilka kabelków, m.in od pedału przyśpieszacza, zerwało się - "utlenily się" jak mnie poinformowano w serwisie.
Koło pasowe oraz reszta rolek i napinacz padły po 30 000 km, pasek rozciągnął się jeszcze prędzej. Wykręcenie się śrub mocowania półosi.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

5,9