Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Albrera, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Bravo I 1.4 75KM 55kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Coz, samochod jest ladny, ma cos w sobie, fajnie sie prowadzi, nie meczy podczas jazdy tylko ten FATALNY SILNIK, powiem tak fiat BRAVO tak ale z inna wersja silnika niz 1.4 12v.
Żenujace osiagi, niewiem jak to mozliwe zeby taki zlom dopuscili inzynierowie do produkcji, moim zdaniem niedopracowany, poprostu nieudana konstrukcja. Mialem inny wloski samochod (alfa155) wiec nie mam jakiejs fobi wloskich samochodow, ze sie psuja czy cos, powiem tylko ze silnik z alfy byl mocniejszy, oszczedniejszy, szybszy, zrywniejszy jednym slowem mial wszystko to czego brakuje w silniku 1.4 12v fiata bravo.Ale moze przez to ze silnik alfy byl super teraz patrze na osiagi silnika bravo z obrzydzeniam. Srednie osiagi, predkosc max okolo 140km/h po dlugim rozpedzaniu, zrywnosc srednia.
Biegi wchodza plynnie i bez walki z drazkiem zmieny biegow, zdarzaja sie jednak sytuacje w ktorych trzeba urzyc wiekszej sily - zazwyczaj jest to pierwszy bieg i to raczej przy zimnym silniku.
Bardzo fajnie trzyma sie drogi, prowadzi sie bezproblemowo, mam wersje z ABS i wspomaganiem kierownicy i do niczego sie nie moge przyczepic.
Przednie slupki sa duze, trzeba sie przyzwyczaic, a tak wszystko widac, tylna szyba jest mala ale mi to nie przeszkadza.
Wszystko jest w zasiegu reki, mi odpowiada, fajna regulacja fotela kierowcy, dogory, nadol, do przodu, do tylu :) mozna sie pobujac.
Dosyc szybko, zeby nie powiedziec bardzo szybko sie nagrzewa i mamy cieplutko, w lecie trzeba wentylator ustawic na szybsza prace 4,5 ale wtedy dziala glosno (nie mam klimatyzacji) ale ogolnie jest przyjemnie.
Pomimo tego ze jest to 2 drzwiowe autko, nadodatek niby sportowe to miejsca jest sporo, 4 osoby podrozuja komfortowe, jesli podrozuje 5 doroslych ludzi to tym z tylu troszke ciasno, bardzo maly bagaznik.
Mi nic nie przeszkadza, lubie sluchac silnika a czasami glosno muzyki wiec niebardzo moge sie wypowiedziec o wyciszeniu - kwestia gustu a raczej ucha.
Na trasie przy predkosciach 100 - 140 km/h spalal okolo 10 litrow gazu, natomiast w miescie moze zrzerac i 15 litrow na 100 km/h, jak dlamnie to duzo ale to wina slabego silnika.
Jakbym wiedzial ze silnik 1.4 12v jest taki badziewny to bym go nie kupil, ale z drugiej stony samochod to nie tylko silnik, wiec stosunek ceny do produktu jest ok. Polecam fiata Bravo, mozna kupic bardzo fajne samochodziki juz za okolo 8-10 tys.pln ale w innej wersji silnikowej niz 1.4 choc jesli ktos zadowala sie srednimi osiagami i jazda z predkosciami 120 km/h to wersja 1.4 12v jest dla niego idealna, jesli by ktos chcialto sprzedam swoj TANIO :))
Troche trzeszcza plastiki a tak jest ok.
Niewiem jaka jest niezawodnosc, narazie zmnienilem tylko klocki, wymienilem plyny i jezdze juz okolo roku.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

11,6