Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Raku, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Fiat Bravo I 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Fiat Bravo 1.6 GT 99r - od nowości serwisowany, jestem drugim wlaścicielem. Samochód jak za te pieniądze super. Wygladą i jeździ jak auto dużo droższe. Najlepszym punktem tego auto jest silnik - mocny i dymaniczny. Generalnie jesli sie o to auto dba,jeździ sie z ,,głową" , nie cisnie sie na zimnym silniku, wymienia sie olej regularnie co 10tys km(byle nie Selenia) dziury sie omija badź na nich zwalnia itp. to problemów nie będzie.Moje Bravo ma 98tys przebiegu i ma seryjna zawieszenie i to w bardzo dobrym stanie!!!Na fiaty narzekają przeważnie Ci, co nigdy nie byli ich urzytkownikami bądź byli użytkownikami Seicento. Nic bardziej błednego! Fiat Bravo to naprawde świetny samochód!
Silnik rewelacja! 1.6 103km 16V (bez rzadnego gazu oczywiscie) poprostu super. Predkosc max 200km/h, bardzo mocny na 2,3 i 4. Odpala na dotyk nawet na silnych mrozach. Lubi wysokie obroty, powyzej 3500tys jest naprawde dynamiczny:) Jeździłem wieloma autami z silnikiem 1.6 i ten według mnie jest najlepszy. Ludzie strzeżcie się SELLENI ! To jest najgorszy olej jaki moze byc! Ja leje CASTROLA GTX MAGNATEC 10W40 i go polecam do tego auta!
Przecietna. Ogolnie nie sprawia problemów ale denerwuje mnie: 1- bieg zgrzyta, nie mozna zredukowac z trojki na dwojke przy wysokich obrotach by autem porzadnie nie szarpnelo. Pozytywy: niesamowicie mocne biegi 2 i 3:) Podczas wyprzedzania (redukcja z 5 na 3) malo kto dorówna z silnikiem okolo 100km. 4 takze mocna do 170km/h
Po silniku największa zaleta tego auta!! Samochod trzyma sie drogi jak przyklejony. Nawet na lodzie nie mialem nigdy problemów. W chodzenie w zakrety z duza predkosci to przyjemnosc nawet w zime.
Do tyłu tragedia!!!! Jedna z większych wad tego auta. Do przodu może być - Normalnie jak w innych autach tego rozmiaru.
Wszystko ok!! Nie narzekam:)
Szybko robi sie ciepło a jak już sie silnik nagrzeje to lepiej skręcić ogrzeważnie bo zrobi sie sauna:)
Super!! Z przodu mam sporo miejsca - na pewno wystarczająco zarówno i na nogi jak i na barki, z tyłu nie siedziałem lecz jechałem nie raz w długie trasy i pasażerowie sobie chwalili!! Jak na te gabaryty przestrzeń perfekcyjna
Może być aczkolwiek powyżej 140 mogło by być ciszej. Trudno sie podrózuje dłużej z wysokimi prędkościami
Jesli chodzi o spalanie to przyznam ze przecietne: w miescie jak jest ciepło pali mi 8.3 , zimna dochodzi do 9.5, na trasie okolo 7.5. Jesli jade okolo 160-180 to spalanie jak w miescie: przekracza 9 litrow. Przyznam ze jezdzilem np. Focusem tez 1.6 i ten pali gdzies o litr mniej. Jesli chodzi o serwis to w przypadku Fiata jest naprawde dobrze - serwis jest tani w porownaniu do iinnych marek, cena przegladu nie taka straszna.
Najlepsze auto pod tym względem na rynku - za cene 11 tys mozna znalesc serwisowane bravo z rocznikow 99-2000 ktore ma przebieg ponizej 100tys i bedzie sluzyc jeszcze nie jednemu wlascicielowi. Za ta same cene mozna znalesc cos w stylu Golf 3 ktory przewaznie jest juz wymeczony, przestazaly z przebiegiem 200tys lub nieekonomiczna i droga w utrzymaniu BMW 3. Czyli generalnie włoski samochód tej ery VS niemiecki szrot poprzedniej ery. Ja wybrałem to pierwsze i decyzji nie żałuje.
Oprócz rzeczy eksploatacyjnych(rozrząd, klocki z tarczami, oleje i świece) i rzeczy typu żarówka bądź oświetlenie schowka jak na razie nic!!! Wsiadam i jadę.
Nie wystąpiła!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]