Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Jakubus, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd zewnętrzny i projekt oraz wykonanie wnętrza. Dodatkowo brak jakichkolwiek usterek, a samochód ma przecież już 4 lata i potencjalnie usterkowy silnik Diesla. Potwierdza się opinia fachowców, że jednak Fiat obecnie produkuje najlepsze silniki tego typu.
To już moje drugie Bravo II. Pierwsze miało silnik benzynowy 1.4 90 km. Niestety nie dawało rady, motor najzwyczajniej w świecie za słaby. W przypadku 1.9 Multijet sprawa wygląda zupełnie inaczej! Na trasie rewelacyjny (bardzo dobra elastyczność), w mieście dość męczący (dwa pierwsze biegi bardzo krótkie a do tego stosunkowo głośny). Ogólnie rzecz biorąc w szkolnej skali ocena od celującej do niedostatecznej (no może miernej:)).Auto wyśmienicie wygląda na zewnątrz, jest bardzo dobrze wykonane wewnątrz, ma dobry silnik, jest dostatecznie pojemne, ma mierne zawieszenie (trochę hałasuje na większych dziurach, choć w tym wypadku trochę się czepiam) i niedostateczne wygłuszenie (cienkie szyby a do tego dźwięk diesla wyraźnie słyszalny). Wady mają jednak charakter drugorzędny, a cała koncepcja auta i ogólne wykonanie są ze wszechmiar godne polecenia. Po prostu piękne i dobrze wykonane włoskie auto, któremu można wybaczyć kilka niedociągnięć. Esteci na pewno będą zachwyceni. Polecam. U mnie całokształt na 4.5
Szybki, sprawny, trochę głośny, choć to chyba nie wina silnika, tylko nie najlepszego wygłuszenia.
Biegi wchodzą bez problemów. Jedynka i dwójka trochę za krótkie. Potem już jest naprawdę OK. Acha, obniżam notę za ewidentny brak 6 biegu.
Na dobrej drodze jest super, na nieco gorszej w miarę ok. Na dużych dziurach potrafi nieźle łupnąć! Precyzja jazdy ok. UWAGA na niski przód! Ja na wyrwie w jezdni skrzywiłem sobie belkę przednią do której montuje się wachacz.
Do przodu git, tył też nie jest zły, bo auto kończy się tuż za szybą.
Wszysko pod ręką. Muszę tu pochwalić świetne wnętrze, które nie dość że jest oryginalne i piękne, to na dodatek wykonane zostało z bardzo dobrych materiałów oraz nie trzeszczy, jak np. nowy Passat mojego brata!
Bez uwag.
Z przodu bardzo dobrze, a muszę zaznaczyć że mam 190 wzrostu. Jedyna czego mi brakuje to możliwość obniżenia fotela jeszcze o jakieś 2 cm. Z tyłu przeciętnie, a za mną jest niewesoło. Bardzo pojemny i niesłychanie ustawny choć niepozorny bagażnik. Dla rodziny w sam raz.
Tutaj się Fiat nie popisał i chyba trochę za bardzo zaoszczędził na wygłuszeniach i szybach. Słychać silnik, powietrze opływające auto oraz koła i zawieszenie. To jest według mnie największy mankament tego auta. Z drugiej strony nie jest to żaden ewenement, bo we wszystkich współczesnych kompaktach którymi miałem okazję jeździć jest podobnie. Skoro jesteśmy przy dźwiękach to duży plus za fajne fabryczne audio hi-fi, które dobrze brzmi. Najwyraźniej zaoszczędzone na wygłuszeniach środki Fiat wpompował w sprzęt grający i chwała mu za to.
Dobrze, ale bez rewelacji. Zimą w dużym mieście palił mi ok. 8.5 - 9 l. (jeżdżę na krótkich odcinkach), na trasie 5 - 5.5 l. Szczerze mówiąc spodziewałem się odrobinę mniejszego (czytaj: katalogowego) spalania na poziomie odpowiednio 7 i 4.5 l, ale nie jest źle.
Rewelacja!!! Ma kilka wad (np. wyciszenie),ale te wady nie mogą przesłonić potężnych zalet tego auta, które jeśli chodzi o wykonanie i stosunek jakość/cena nie ma sobie równych na rynku.
Abbsolutnie nic się nie psuje!
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]