Lista ocen Fiat Idea (41) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Czytałem sporo opini na temat złużycia i musze powiedzieć ze sporo zalezy od techniki jazdy jesli ktoś nie patrzy na ekonomizer i cały czas wciska pedał do dechy" co mu nic w prawdze nie daje bo auto i tak przyspieszy w takim samym czasie co przy lzejszym traktowaniu pedału gazu". Ja jezdze przedewszystkim po mieście i srednio auto na 1000km pokazuje złużycie pomiedzy 4.9 a 5.1l/100kmi nie jest to zaden żart maxymalne złużycie jakie...
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Spalanie naprawdę świetne , zważając przy tym na dużą masę i sylwetkę vana . Miasto : 6,0 l . Trasa - 4,5 - 5,5 l / 100 km . Dla zabawy sprawdziłem go na trasie ok. 30 km - wyłączone światła i odbiorniki , łagodna jazda ok. 70 - 80 km / h na 5 biegu , bez wyprzedzania . Wynik ? : 3,5 l / 100 km !!! Przeglądy nieco tańsze niż się spodziewałem ( co nie znaczy , że za darmo ;-) ) Napraw jeszcze nie było po gwarancji .
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Kolejne zaskoczenie . Trasa , spokojna jazda 80-90 km/h - 3,8 - 4,5 l / 100 km . Szybsza jazda 4,7 - 5,5 . Miasto : 5,8 - 6,2 . Oczywiście ropy . Czego chcieć więcej ? Koszty serwisu nieznane jeszcze , ale fiat nie należy do najdroższych ponoć ...
~Tomek " Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Pali niesamowicie mało . Po mieście do 6,0 l. Trasa wolno - 80-90 km/h - 4,5 z klimą . Trasa 100-120 - 5,0 - 5,5 l. trasa 140 - 6,0 l. Przegląd roczny 420 zł , czyli tyle ile płaci się w benzyniakach około . Gwarancja 2 lata .
~bajlek
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Sporo pali. (srednia 8,2 - ok, przyznam sie do benzyny, automatu i ciezkiej nogi) Zreszta To minivan i trzeba sobie o tym przypominac, bo blyskawicznie sie o tym zapomina, porownujac do małych autek.
~Eric
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Nie ma się do czego doczepić. Proste i sprawdzone rozwiązania, tanie części zamienne, super dostępność (prócz cięgna zmiany biegów i sprężyn przód). Bardzo przyzwoite spalanie !
~Dun
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
Auto jest bardzo oszczędne. Elementy jakie trzeba wymieniać ze względu na normalną eksploatację - tanie i pasują albo od Punto albo Doblo wiec drogie nie są.
~marcin
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
miasto 6,8 - 7,8 zależ od korków i dynamiki jazdy trasa 4,9 - 7,2 ale moje dane są realne mam założony magnetyzer i często sobie testuje spalanie.
~Daniel
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Mógłby palić mniej, ale nie zapominajmy że auto jest wysokie. Dużo w tym aucie zależy od charakteru kierowcy.
Dziennik kosztów dla Fiat Idea
5,1
6,8
~Pablo
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Cześci bardzo tanie i ogólnie dostępne w ogromnej ilości zamienników od tanich do droższych