Lista ocen Fiat Marea (347) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 292 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~plebi@wp.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
moim zdaniem na te gabaryty bardzo dobra, na paliwie średnio 7-8litrów, a na gazie nie więcej jak 9litrów choćby się nie wiem jak jeżdziło, przynajmniej tak jest u mnie a więc ekonomiczne autko, ceny napraw w serwisie rzecz wiadoma okropnie wyoskie, ale kto robi w serwisie?
~Igor
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik przy dojazdach do pracy - prędkośc 100 - 130 km/h nigdy nie przekroczył wartości spalania 6l/100km. Średnie spalanie oscyluje wokół 5,6 - 5,8l/100km. Nie wiem ile by palił w ruchu miejskim. poprzednia właścicielka twierdziła, że 8l/100
~tool
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
Jak na taki sinik przy prędkościach 80-100 5,2-5,5L. cztery osoby na pokładzie+bagaże pod sam dach. Myślałem,że się pomyliłem przy obliczeniach ale tak jest. 110-150km/h 6,2-6,5L. Może się mylę ale części do tego autka są sporo droższe niż do mondziaka.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik charakteryzuje się niskim spalaniem. W mieście maksymalnie 7 litrów przy cięższej nodze. W trasie na pełnym baku udało mi się przejechać 950km z 4 osobami i pełnym bagażnikiem (głównie autostrada) Także myślę że jest to dobry wynik.
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo oszczędne auto.Nie wiem na czym polega sukces najnowocześniejszych diesli spalających 5L i kosztujących 70-100 tys.pln-skoro takie spalanie(i niższe)jest w aucie za cenę dziesięciokrotnie niższą.Nie wiem jakie jest zużycie paliwa w mieście.
~Sobczak
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Ten kto napisał że pali 10L/100km chyba zapomniał że są takie biegi jak 4 i 5. Moje spalanie przy silniku 1,6 16V to: Trasa Poznań - Rewal i z powrotem = 6,1 na 100km Miasto = 7.9 do 8,5 w zależności od korków Autostrada = 6,3 na 100km
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tu mnie powalił bo w 3 osoby z bagażem sporym i prędkościami 90-140 spalił jakies 5l. Pod większość wzniesień starałem się nadrobić i wyprzedzałem dlatego spalanie rewelacja. W mieście na zimnym silniku trochę gorzej ale to ze względu na warunki.
~komora@o2.pl
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Wbrew opinią mi auto mało połyka, średnio 7,5 litra więc nie ma się czym przejmować. Ostatnio na trasie nad morze przy dużych prędkościach i maksymalnych przyspieszeniach z klimą przy pełnym obciążeniu wyszło 7,6 więc tylko lać i jeździć :)
~TOMMI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
zuzycie paliwa zadowala mnie w 95%. czesci orginalne generalnie nie najdrozsze, podrobki tanie. naprawy nie wiem bo wszysko robie sam. za co musze pochwalic to ceny wtryskow, pompy wysokocisnieniowej na tle konkurencji wypada zachecajaco.
~Zientas
Sedan 1.9 TD 100KM 74kW
Ciągle pali mi 8,5 litra. Bez względu czy trasa czy miasto. I to mnie właśnie denerwuje. Ceny części w ASO masakryczne. Czasem wychodzę przed salon i patrzę czy czasem nie trafiłem do sal. mercedesa. Nie wiem skąd FIAT bierze te ceny, również za robociznę!