Lista ocen Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 (81) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~themark2@o2.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Jak pisałem w mieście jak dam po... garach to i 12 łyka jak dobry garus. Choć średnią w mieście potrafię utrzymać na poziomie 10 literków. W trasie około 7 (może 7 z kieliszkiem) Duży rozrzut spalania jak widać ale może coś jeszcze Lambada szwankuje na wiosnę będzie test Euroscanem więc wyjdzie jeszcze co go boli. Naprawy: W sumie jeszcze nie robiłem poważniejszych napraw (zawiecha to nie była naprawa a wymiana eksploatacyjna) ale w sumie w...
~themark2@o2.pl
~vaffan
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Spalanie powinno być mniejsze. Trzeba delikatnie traktowac pedał gazu, szczególnie w mieście. Ceny części i dostępność- rewelacyjna. Zarówno nowe jak i używane części dostępne praktycznie od ręki. Auto proste w naprawach i nieskomplikowane. Naprawy podejmie się każdy mechanik aczkolwiek auto nie lubi partaczy. Trzeba znależc takiego, który nie traktuje \"włochów\" jak zło konieczne.
~Voytek
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Na benzynie - makabra! Ponad 10 litrów w mieście. Na gazie - dużo lepiej. Mam wtrysk sekwencyjny gazu i jest całkiem nieźle jeśli chodzi o spalanie. Ale komputer źle znosi gaz. Na benzynie szarpie, prycha i w ogóle jest beznadziejny. Na gazie chodzi przyzwoicie. I w kieszeni zostaje sporo kasy. Minimalnie na trasie spalił mi nieco ponad 7 litrów gazu! Max w mieście to ok. 12 litrów gazu.
~Jar - Łódź.
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Zdziwiły mnie inne komentarze, moja marysia nie przekracza w mieście 10 litrów i to przy wcale nie wolnej jeździe. Na trasie około 6,5 litra przy spokojnej jeżdzie. Pokażcie mi ciężki samochód z silnikiem 1.6 który pali dużo mniej. Ceny przeglądów w ASO tańsze niż u konkurencji, części i robocizna do zaakceptowania nawet w ASO.
~techno4ever
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
spalanie misato na krótkic odcinkach z silnikiem 1.6 16V to porażka...12 litrów a czasem więcej,dłuższe odcinki w mieście to około 11 litrów,cylk mieszany to 7-8 litrów,trasa lub autostrada zależy od nogi,najmniej 5 litrów,to był najlepszy wynik ale paliwo z shella w niemczech,tak to 6-7 litrów
~szmajdziej
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Auto jest nieskomplikowane i tanie w naprawach. Częsci dobrej jakości można znależc w bardzo przyzwoitych cenach. Spalanie? No cóż autko lekkie nie jest a silnik 1.6 to nie demon mocy więc aby jechać trzeba przyciskać pedał gazu. Na trasie zejdziemy do 7 litrów. W mieście ok 9. Srednio 8.
~rafalpawlowski@wp.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
jak już pisałem - inne sterowanie silnika, lepsza elastyczność procentują: trasa zwykła (90-110km/h)- 6.5l-7.5l; autostrada (130-170km/h)-7.7l-9l, aglomeracja miejska( gaz-hamulec i ruchy pełzające)- lato 10-11l, zima 11.5-zdarzyło się 13.5l! ( przy minus 20-30st., grzanie, radio, nawiewy, tylna szyba?!)
~plebi@wp.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
moim zdaniem na te gabaryty bardzo dobra, na paliwie średnio 7-8litrów, a na gazie nie więcej jak 9litrów choćby się nie wiem jak jeżdziło, przynajmniej tak jest u mnie a więc ekonomiczne autko, ceny napraw w serwisie rzecz wiadoma okropnie wyoskie, ale kto robi w serwisie?

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sobczak
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Ten kto napisał że pali 10L/100km chyba zapomniał że są takie biegi jak 4 i 5. Moje spalanie przy silniku 1,6 16V to: Trasa Poznań - Rewal i z powrotem = 6,1 na 100km Miasto = 7.9 do 8,5 w zależności od korków Autostrada = 6,3 na 100km
Fiat Marea Sedan