Lista ocen Fiat Multipla I (100) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~-ShaMaN-
Minivan 1.9 JTD 115KM 85kW
Zużycie paliwa, cóż jak na tak spory silnik, to zużycie jest mikre w porównaniu z innymi vanami. 4,2 l na 100-kę i 6,8 l po mieście. Takie wyniki osiąga się przy jeździe ekonomicznej i przy maksymalnych obrotach około 1250 obrotów. A gdy się spieszy, to na trasie pali 5,2 l, a po mieście 8,1 l. Przegląd za stówkę jak w całym kraju. Gdyby nie koszt i ceny części, to zaznaczyłbym opcję \"doskonale\", ale jest jedynie \"dobrze\" (bo gorzej...
~ghandi
Minivan 1.9 JTD 105KM 77kW
105 konny dieselek, turbodoładowany 1.9, nie ma zbyt dużego apetytu na paliwo. Może to dziwić kiedy patrzysz na kształty Multipli. Kiedy ruszysz w trasę i będziesz jechał z głową zaskoczy cię spalanie rzędu 5.5-6.0 na 100 km. Mój rekord to 1200 km na 60 litrach paliwa. W mieście auto pali od 6.5 do 7.8, tak mniej więcej. Wszystko zależy od nogi.
~stjyj
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Spalanie rewelacujnie niskie, nawet jak na diesla - długa trasa 4,5l/100km, miasto w korkach 5,8l/100km. Ceny części fiata są bardzo tanie, do tego do multipli wbrew wyglądowi nie potrzeba jakiś niestypowych rozwiązań, wiele pasuje z innych fiatów (brawo, stilo). Jak do tego dodać niską awaryjność, to wychodzi nam tanie w użytkowaniu auto.
~Paweł
Minivan 1.6 16V Bipower CNG 92KM 68kW
Zużycie paliwa - pod tym względem auto nie ma sobie równych. Przeglądy 168zł/rok oraz 220/3 lata dozory na butle CNG w TDT. Części - dostępne używane praktycznie wszystko, wada taka, że zawsze trzeba zamawiać gdyż to nie jest popularne auto. Części instalacji CNG tylko przez ASO ale póki co jeszcze się nic nie zepsuło więc trudno mi się wypowiedzieć.
~pphremar@poczta.fm
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
OSTATNIO BYŁEM W ZAKOPANYM I SPOWROTEM , CAŁA TRASA MA ODEMNIE 900KM I ZROBIŁEM TO NA JEDNYM BAKU I JESZCZE NIE ŚWIECIŁA SIE REZERWA DOPIERO NA DRUGI DZIĘŃ JADĄC ZA MIASTO REZERWA ZAŚWIECIŁA SIE.TANKOWAŁEM PO PRZEJECHANIU 1040KM, A TRZEBA DODAĆ ŻE TRASA PRZEZ ZAKOPIANKE NIE JEST ŁATWA I MOŻNA BY BYŁO JECHAĆ BARDZIEJ EKONOMICZNIE!!!!!!!!
~Don
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
No tak, taniej już się chyba nie zejdzie - fiat ma jedne z najtańszych części zamiennych, ten diesel naprawdę mało pali. Nie ma tu poważnych i drogich awarji skomplikowanego sprzętu. Budowa oparta o inne modele fiata (marea, bravo, stilo). Silnik wypada bardzo dobrze, porównując do dzisiejszych tragicznych diesli.
~RAKUS1
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
Na PB 95 nie jeżdżę non stop[służy do rozruchu] ponieważ mam instalację lpg BRC. Latem PB spala na trasie 8l/100km a zimą wiadomo że paliwa schodzi więcej. Natomiast jeżdżę na LPG i najmniej ile mi spalił to 9l/100km a w trasie na autostradzie przy prędkości 170km/h spalił ponad 14l/100km.
~Blu energy
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Pali 5 nie ma DPF wtryskiwacze chyba wieczne przy silniku z usterek to świece żarowe wymieniałem i termostat. Dzięki prostocie całej konstrukcji koszty utrzymania są stosunkowo niskie Nie ma te auto też zbędnych bajerów co dodatkowo te koszty obniża - czego nie wszyscy są świadomi.
~oneth@op.pl
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
6 l z klmą, o pół litra mniej bez, na trasie jedno tankowanie z południa Polski nad morze i spowrotem, szybki, sprawny serwis, świet opieka podczas awarii(jedna dotychczas - moduł wolnych obrotów) a łącznie przejechałem dwoma autkami 190 000 km,
Dziennik kosztów dla Fiat Multipla I
6,8
11,2
~RAFALWR
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Trasa 5,8 miasto 6,2 klimatyzacja + autostrada około 7l.Ja trafiłem na dość zaniedbaną MTL.Zgubiła mnie chęć posiadania tego auta i tak,srzynia biegów dziurawa,termostat i wiele innych pierdół,za które jestem sam winny.