Lista ocen Fiat Multipla I (99) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
Tylko za sprawą zredukowania głównego przełożenia w porównaniu do innych modeli fiata z tym samym silnikiem, to auto jeździ. Przy6 przebiegu 180 tyś. km wymieniałem łożysko w skrzyni biegów i przy okazji sprzęgło. Wydaje mi sie że poprzedni właściciel tym Multiplaczem holował samochody na lawecie. Mimo tego 4.
~Don
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Generalnie dobrze. Włączanie wstecznego naleyży zrobic tak: wcisnąć sprzęgło, odczekać dwie sekundy i załączyć bieg wsteczny. Jeśli nie odczeka się tych 2 sekund, to bardzo zgrzyta. jest o tym napisane w istrukcji obsługi, ale na forach dyskusyjnych ludziska boja się, że pada im skrzynia biegów :)
~Blu energy
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Chodzi perfekcyjnie od dnia zalania dobrego oleju.Koła dwumasowe tu nie padają bo są od Valeo a nie tandetne niemieckie produkty LUK Gdyby komuś szarpał przy ruszaniu polecam sprzęgło Sachs a nie wymianę dwumasy (tu oryginał przegrywa jakością z Sachs)
~darraz
Minivan 1.9 JTD 105KM 77kW
Czasem wsteczny ma lekkie opory z "wejściem", pozosytałe biegi można zmieniać dwoma palcami albo jednym, jak ktoś da radę - nie odrywająć ręki od kierownicy (ostatnio taką przyjemność miałem zmieniając biegi w trabancie - naprawdę mi się ten sposób podobał).
~inż.
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
Wada rozwiązania konstrukcyjnego z linką od skrzyni biegów. Częste problemy. Bardzo niska trwałość kół zębatych w skrzyni. Zużywają się synchronizatory, mechanizm różnicowy. Trwałość porównywalna z FSO Polonez. POMYŁKA !!!!
~-ShaMaN-
Minivan 1.9 JTD 115KM 85kW
Tu niestety Fiat się nie popisał zbytnio. Biegi wchodzą bardzo dobrze, ale dżojstik na desce rozdzielczej miewa czasem jakieś niespodziewane luzy i lubi sobie dygać pukająco na luzie, co przeszkadza mi w słuchaniu Mozarta.
~Melcia 1.9 JTD
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Od początku coś zgrzytało na różnych biegach-w serwisie mówili,że tak ma być,aż po 100tyś.rozlecialo się całe sprzęglo razem z kolem zamachowym-koszt naprawy w serwisie 4 tys zł,nie skorzystalem,kupiłem podróbę.Teraz OK.
~M
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
elastyczność bardzo dobra, łatwość zmiany przełożeń, tzw joystic, były problemy, ale auto odkupiłem od kobiety która jak można zauważyć po stanie pedału, trzymała na nim stopę po zmianie przełożenia
~tombrzoz@wp.pl
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
zmiana biegów w multipli bardzo wygodna, umieszczenie lewarka na wysokości kierownicy to rozwiązanie, którego nie znajdzie się u konkurencji, przy szybkich zmianach mogłaby być dokładniejsza.
Dziennik kosztów dla Fiat Multipla I
6,8
11,2
~Ray
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Skrzynia praktycznie bez zarzuty - jedynie wsteczny wchodzi czasami cięzko - ale w instrukcji jest napisane - że po włączeniu sprzegła 2 sekundy odczekać. Dziwne trochę - ale skuteczne.