Lista ocen Fiat Seicento (837) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 760 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek1731
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Mam mieszane uczucia, z jednej strony biegi wchodzą tam gdzie powinny, luz jest akceptowalny, brak haczeń... ale odnosi się wrażenie delikatności skrzyni, jak by coś miało zaraz chrupnąć. Długie skoki lewarka - minus, rozchwianie od początku mojej eksploatacji (36.000km)- minus.
~agamemnon
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Zalety: - brak Wady - haczenie - bardzo głośna, brzydka praca (jak w maluchu) - delikatna - awarje Neutralne: - bieg 5 jest krótki: w mieście można dużo jeździć na nim (od 55 km/h) ale za to słaba prędkość maksymalna (podróż raczej do 100 km/h, max tylko 130 km/h.)
~Mati
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Generalnie skrzynia biegów jest dobra. Przy sporym przebiegu nie działa jednak tak jak na początku, przy zmianie biegu natrafimy na opór. Być może ten problem występuje w niewielu egzemplarzach, ale akurat w moim pojawił się problem z linkami zmiany biegów, który mam już za sobą.
~Lancer1990
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Czasami biegi haczą. Skrzynia jest dostosowana do jazdy miejskiej i ustawiona bardziej na przyspieszenie niż prędkość maksymalną. Skrzynia chodzi bez zgrzytów i nie ma raczej większych oporów poza haczeniem z wrzucaniem jakiegokolwiek biegu. Brak tylko 6tki na trasie :)
~Traktorista
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Tylko przecietna ocena. Skrzynia nie pozwala zmieniać szybko z 2 na 3 ponieważ haczy. Przy wrzucaniu wstecznego czasami zachrupie ale to tylko z pośpiechu bo w instrukcji jest wyraźnie napisane, że należy odczekać conajmniej sekunde po wyrzuceniu na luz z biegu poprzedniego.
~slaweks5
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Tutaj ciężko mi do końca ocenić ponieważ prawdopodobnie mam do wymiany sprzęgło, synchronizator... Nieraz po prostu trzeba podwójnie wysprzęglać, szczególnie w przypadku wstecznego. Jeżeli chodzi o mój egzemplarz skrzynia jest do d... Ale nie jest bardzo źle bo jechać jeszcze można.
~maczupikczu
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
DRAMAT! takiego dziadostwa sie nie spodziawalem nawet po wlochach. biegi wchodza jak chca i kiedy chca. wsteczny to katastrofa - ze 3-4 razem udaje sie go wbic. beznadzieja. w mojej 12letniej astrze skrzynia chodzila idealnie a w 7 lat mlodszym aucie... szmelc.
~kosa
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Po 100 000 km mam preoblem z 2 i 4. 2 nie chce wchodzić gdy redukuje z 3 przy prędkości ok 40km/h ale jak się bardziej zwolni to już lepiej. a z 4 to już całkiem masakra ten bieg wchodzi jak mu się podoba jak chce to wejdzie a jak nie to trzeba go wbijać nawet na trzy razy.
~turkusowa myszka
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Biegi wchodza przyjemnie, ale nic z tego nie wynika. Silnik najzwyczajniej w świecie nie radzi sobie z nimi, poza tym różnica między 4. i 5. biegiem jest zbyt duża, na duża, wiec ani redukcja nie pomaga podczas wyprzedzania, ani maksymalna prędkosć nie poprawia sie

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zdenek84@tlen.pl
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Jak na tak tanie autko zaskakującą dobrze, nie miałem nigdy problemów z wrzuceniem odpowiedniego biegu, nic nie haczy... Krótkie przełożenia, idealne do miasta, można jeździć na wysokich biegach z niskimi prędkościami co pozwala oszczędzać.