Lista ocen Fiat Stilo Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW 2001-2005 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawlak
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Silnik ma przyjemne mruczenie moim zdaniem lubi 2 -3 tys obrotów, kopa dostaje dopiero powyżej 3 tyś. Auto jest przeznaczone do spokojnej codziennej jazdy, asfaltu nie zrywa. W większości opinii pisze się o błędach w kompaturze (po 2003r. został poprawiony) cewki zapłonowe najlepiej wymienić przed 100tyś km (wszystkie cztery jak zaleca serwis fiata), Wachania obrotów - Ja jeżdżę na bezołowiowej 98 tylko! Strzałka sztywno trzyma się zegara (nie...
~Bajubaj
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Jak na swoją moc i pojemność - dynamiczny, lecz paliwożerny i głośny. Lubi wysokie obroty. Trzeba się przyzwyczaić Warto uważać na paski rozrządu, kontrolować także stan oleju - szczególnie że przy przebiegach 150-200 tys lubią lecieć pierścienie. Duży plus za dostępność części - motor jest bardzo popularny i dużo przyjemniejszy i żwawszy niż stosowany później Oplowski 1.6
~Miskov
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Wyprzedzanie w trasie nie stwarza problemów. Silnik elastyczny. Zdecydowanie bardzie dynamiczny przy wysokich obrotach, na niskich nieco ospały. Przy pełnym obciążeniu 4 osoby w trasie bez problemów choć traci nieco na dynamice. Powyżej 4 tys. obrotów głośny przy spokojnej jeździe cichy.
~motyl
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
mam stilo z LPG montowaną w serwisie Fiata (Tartarini). Od kilku miesięcy mam z nią ogromne kłopoty. Serwis nie może zlokalizować usterki i przez cały czas płacę rachunki za pseudonaprawę rzędu 300zł. Jeżdżę do serwisu Janeczko w Opolu, który Wam bardzo odradzam
~donstef2
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Tylko 103 KM na kombi to troszkę mało. Ale kupując stilo wiedziałem jak jeżdzi i że królem 1/4 mili nie będę. Dla mnie 4+. Troszkę zmartwiło mnie spalanie oleju. Ale zamieniłem olej z SELENII na Catrol magnatek i jejst lepiej.
~sti
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Niestety tylko 103 KM na 1300 kg. To się czuje - auto dostojnie rusza z miejsca, nieźle przyspiesza na wyższych obrotach, ale na autostradzie znów brakuje mocy, co się czuje zwłaszcza w Alpach na podjazdach.
~PBajax
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Z butów nie wyrywa, auto dość ciężkie, trzeba machać biegami, ale prędkości autostradowe osiąga bez problemu, raczej do spokojnej jazdy niż do szaleństwa. Do oszczędnych nie należy.
~An
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Wydawało się że może być za słaby, jest inaczej nie ma takiego wzniesienia oczywiście bez ostrych zakrętów, żeby go nie można pokonać na 5-tym biegu- mieszkam w Bieszczadach.
~lewyxxx
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Silnik ok. Szału nie ma, trochę muł, ale za to nic się nie dzieje. Może poza tym że trzeba dolewać oleju trochę.
~bartosz_sob@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
bardzo awaryjny zwłaszcza cewki zapłonowe z 4 wymieniłem już trzy, po 110000 wymiana alternatora bo poprzedni się rozpadł
Fiat Stilo Kombi