Lista ocen Ford C-MAX II (72) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andy25
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jest dużo miejsca. Wygodniejsze fotele, łatwy demontaż lub składanie tylnych siedzeń. Bagażnik niby trochę większy, ale "belka" za siedzeniami powodu, że jest trochę ciaśniej dla dużej kosiarki w stosunku do starej wersji. Dodatkowe uchwyty do mocowania siatek lub pasów są bardzo pomocne. Duży rower można przewieźć bez zdejmowania koła. Trochę mało schowków w porównaniu z innymi vanami. Szkoda, że nie można składać oparcia fotela pasażera...
~Daniel
Minivan Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Skupię się tylko na kierowcy. Ze względu na podniesione nadwozie wsiada i wysiadanie jest rewelacyjne. Miejsca za kierownica nie brakuje, znalezienie wygodniej pozycji nie sprawiło problemów ( 185cm , 100kg ). Fotel kierowcy do wymiany, podstawowa regulacja nie wystarczy dla mnie. Brakuje mi lepszego trzymania na boki ( wiem to nie auto sportowe tylko rodzinne ale...), trochę za krótkie siedzenie bez możliwości podniesienie przodu co by...
~Zbig 17
Minivan 2.0 TDCi 163KM 120kW
Trochę ciasno, ale jeśli ktoś potrzebuje więcej to kupuje inny samochód. Z tyłu każdy fotel zamocowany jest niezależnie. Można łatwo wyjąć każdy z nich, np. środkowy co robię na dłuższe rodzinne wyjazdy. Jest opcja komfortowego ustawienia tylnych foteli, gdzie dwa boczne zbliżają się do siebie, a środkowy idzie do tylu, ale wyklucza się ona z kołem zapasowym, a ja je chciałem mieć. Wadą jest wielki szeroki środkowy tunel i nieco wystająca...
~guaviareto
Grand C-MAX 1.6 TDCi 115KM 85kW
wbrew pozorom jest za malo miejsca - dwa foteliki z dziećmi z tyłu i tatuś się nie mieści tzn. usiąść się da tylko uwiera. Żona się mieści. To kwestia prowadnic rozsuwanych drzwi, które zmniejszają szerokość kabiny na wysokości tylnej kanapy - od drzwi do drzwi jest więcej ale kanapa się po prostu wcześniej kończy. Aha, za to w bagażniku mam 2 dodatkowe fotele, szwagierka z nich korzystała na godzinnej jeździe i twierdziła że ok.
~oremi
Grand C-MAX 2.0 TDCi 140KM 103kW
Kupiłem 7 miejscowy. Od razu środkowy fotel u pasażerów powędrował pod fotel prawy. Jest więc nominalnie wersja 4 miejscowa. 3 rząd schowany, a bagażnik ponad 600 litrów, Pakuje go pod dach. Stawiam jak muszę torbę miedzy fotelami z tyłu. W porównaniu do smax 10 cm krótszy bagażnik i 10cm węższy 2 rząd. Jak ktoś musi i brak kasy niech bierze smax, jak ktoś ma kasę niech bierze cmax grand.
~Jarek
Grand C-MAX 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Przesuwane tylne drzwi to rewelacja. Wsiadanie swobodne nawet w ciasnych przestrzeniach między autami na parkingu. Tylne siedzenia przesuwają się tak jak przednie. Można dowolnie regulować pozycję siedzenia. Oryginalne składanie środkowego miejsca tylnej kanapy sprawia, że pasażerowie mogą poczuć się jak w luksusowej limuzynie. Z przodu pełny luz.
~_W
Minivan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Dla 4 osób wystarcza, żeby zabrać wszystko co trzeba na dwutygodniowe wakacje, chociaż znam modelektóremają większe bagażniki, to jednak są też większe gabarytowo. Praktyczne, wyjmowane 3 niezależne siedzenia w drugim rzędzie, pozwalają na przewiezienie wiekszego gabarytowo ładunku, z dwoma rowerami włącznie.
~hendry
Grand C-MAX Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W dzisiejszych czasach gdzie 3/4 aut ma wielką konsolę na środku, ograniczającą miejsce na nogi, ciężko znaleźć tak wygodne auto. Touran ma podobnie z miejscem, choć dla niskich osób grand c-max wygodniejszy. A tylna kanapa regulowana przód tył i pochylenie powoduje, że jest wygodniej niż z przodu.
~slybe
Grand C-MAX Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Przestrzeń nie jest jakaś ogromna , to jednak powiększony focus , ja mam 180 cm , mój syn 190 cm i jakoś się mieści za mną. Fotele z tyłu są przesuwane - fajna sprawa. środkowy fotel chowany z tyłu - top też się przydaje. Ogólnie **** nie urywa ale da się przeżyć

Usterki Ford C-MAX II

Ford C-MAX II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~skretek
Minivan 1.6 EcoBoost 182KM 134kW
Jak wspomniałem, jeśli S-Max czy Sharan są za duże, a Focus/Golf za małe - jest to idealne auto dla niego. Wymiarami ma niewiele więcej od mojego focusa Mk2, ale miejsca, przestrzeni zdecydowanie ięcej. Komfortowo można jechać w nawet 5 osób dorosłych. No w miarę komfortowo.