Lista ocen Ford Escort V Hatchback (111) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Z drobiazgów to było tego pełno np. problemy przy odkręceniu antenki radia z dachu, odklejające się uszczelki zewnętrzne i wewnętrzne przez co woda wchodziła do środka samochodu, ułamał się regulator kąta nachylenia fotela pasażera, dywaniki fabryczne strasznie zawijały się w górą powodując lekkie blokowanie pedałów gazu chamulca i sprzęgła, łatwo zepsuć każdy tandetny plastikowy element w środku, tylna wycieraczka nie przetrwała długo,...
~wojt
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
tutaj jest słabo, co jakis czas jakis artefakt sie pojawia, bardzo czsto trzeba wymieniac łożyska w kołach. linka hamulca recznego , wskaźnik poziomu paliwa , i niesamowicie zwariowana instalacja elektryczna (kontrolki siwecące bez powodu, zmanierowane światła stopu itp) ogólnie jesli ktos jest drobiazgowy i chce caly czas mieć wszystko na zapięty guzik to sie mocno wkurzy
~Andrzej hexi1@op.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
dobrze, choć nie chcę przechwalać-mi czasami nie odpalał (brak iskry)nie bardzo wiem dla czego? Silnik chodzi, ale jak długo jeszcze??ma 150tyśkm oryginalne ale nie wydaje się trwały-ponoć wyciera się w nich wałek rozrzadu, Ale może jak delikatnie jeżdzić to jeszcze pochodzi....Nie nadaje się do ostrej jazdy
~pitrix
Hatchback 1.4 71KM 52kW
ogólnie nie ma problemów, czasami pasy bezpieczeństwa się nie chcą zwijać, wentylator na trzecim biegu czasami nie działa, nie wyłączały się kierunkowskazy po wyprostowaniu kierownicy ale kilka warstw taśmy naprawczej w odpowiednim miejscu ten problem rozwiązało (bardzo proste)
~Bartosz Machaj mach@by.onet.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Najwiekszym mankamentem tego rocznika byly elementy przedniego zawieszenia i czasami osprzet silnika (np zle zabezpieczony rozrusznik przed wilgocia lubial kaprysic). Kluczyki reltywnie szybko sie scieraja (po 8 latach eksploatacji nie da sie takim kluczem otworzyc dzrzwi).
~esr91
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Psuły się pierdółki, kwestia przyzwyczajenia. Jeździł sporo i w ciągu 580tyś (czy ktoś jeszcze tyle przejechał escortem?) co nie co trzeba było powymieniać. Łatwo można było znaleźć tańsze zamienniki. Na bieżąco trzeba było pamiętać o paskach, oleju itp.
~pawiania_morda
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
wymiana łożyska tylnych kołach min. raz na rok. Sypiąca się elektryka, szczególnie rozrusznik i alternator. I wiele drobiazgów także we wnętrzu, nie pamiętam bo zbyt wiele ich jest. Wymiana kierownicy bo poprzednia ze zużycia kruszyła się w rękach.
~Śmigol
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na razie nic poważnego się nie dzieje.Raz musiałem wcisnąć wtyczkę od reflektora przedniego bo się wysunęła.Teraz jak otwieram drzwi to nie zapala mi się automatycznie światło we wnętrzu, ale nie wpływa to nba jazdę, więc w zasadzie to pomijam.
~Łukasz
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Przy 150000km padł potencjometr regulacji wysokości świateł, hamulec ręczny (wyciek płynu z hamulcowego z tylnego bębna oraz pękł bęben hamulcowy, kierunkowskazy przestały odbijać (nie wyłączają się automatycznie).
~virus.ja85
Hatchback 1.4 71KM 52kW
nigdy mnie nie zawiodl.przejechalem nim60 tys.raz tylko mialem problem z wtryskiem paliwa(nie wchodzil na obroty powyzej 3000tys ale naprawa mnie kosztowala zaledwie 100zl i juz nigdy nie mialem z tym problemu.
Ford Escort V Hatchback