Lista ocen Ford Escort V Hatchback (138) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 170 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pitrix
Hatchback 1.4 71KM 52kW
jak na ten wiek spalanie znakomite, głownie jeżdze w cyklu mieszanym gdyż mieszkam w dużym mieście a pracuje poza nim, zimą wiadomo pali więcej. Mój rekord padł w zeszłym roku na autostradzie w niemczech gdzie zatankowałem do pełna przejechałem równo 300km ze średnią prędkością 110..120km/h i zatankowałem ponownie nie mogłem uwierzyć gdy do zbiornika weszło tylko 15,9 litra, dla mnie rewelacja
~koroscielm@wp.pl
Hatchback 1.6 90KM 66kW
A tutaj wszystko zależy od stylu jazdy, i wagi prawej stopy. Przy delikatnym traktowaniu gazu na trasie 5,5 litra (mierzyłem). ale jesli chcemy troszke szybciej, essiemu rosnie apetyt, przy predkosciach 130 - 160 to juz okolo 10 literkow, ale mozna przezyc, samochodzik gasi pragnienie raczej umiarkowanie, i tak jak napisalem, zalezy to tylko on nogi prowadzącego.
~Andrzej hexi1@op.pl
Hatchback 1.3 60KM 44kW
-jak na to auto bez zarzutu-A mówili że Ford dużo pali-nie należy generalizować!-te 1.3 silniki mocy za grosz nie mają ale za to palą mało(mi palił 5.5 na trasie benzyny-teraz 7-8 gazu, ale szybciej jeżdżę-cały czas 100-115)-moze to i wolno ale na ten motor-akurat-częsi raczej tanie-klocki 70zł i tarcze100zł za 2 szt.-nie można nażekać!!!
~arkashka@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Brak turbiny ma również swoje zalety. Co do części - zawsze kupuję oryginały lub coś dobrej firmy (2 paski rozrządu Motorcraft - 320 zł; oryginalne klocki - 120 zł; sprzęgło Sachs - ok. 500). Da się żyć zwłaszcza, że w ciągu 2 lat eksploatacji nie było ich dużo. Sprawdza się stare powiedzenie "jak dbasz tak masz".
~MadmaX :)
Hatchback 1.8 16V XR3i 105KM 77kW
idealnie jak na bezyne 1,8 jak ktos chce jezdzic musi lać !! w trasie 90km/h ok 6,3 do 6,7 L naprawde mocny silnik jedzie bez oporow jak male wysilone 1,3 naprzyklad miasto to ok 10 l . oszczednie w miescie pamietajac zeby niepszesadzac z tymi minimalnymi obrotami bo zarzniemy silnik to okolo 9,4 l.
~Mistrz
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Przy spokojnej jeździe średnio latem 5,8 l/100km w centrum śląska, zimą głównie w miescie 7l/100km w trasie najmniej spalił mi 3,7 l/100km (jazda do 100km/h) ale srednio w trasie trzeba liczyc 4-4,5 l /100km co do napraw to sie nie psuło ale ceny części przeciętne
~mrdeadcom@gmail.com
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Jak na samochód w tej klasie doskonale, gazu pali średnio, benzyny jak maluch. W utrzymaniu i zakupie części - nie kłopotliwy, jeżeli serwisuje się go u sprawdzonego mechanika który sumiennie wykonuje swoją pracę to powiedzenie \"Ford g... wort\" staje się bez sensu
~Dym
Hatchback 1.3 60KM 44kW
Duża ilość zastępczych części, robocizna też tania- w szczególności że escort z 92r jest zbudowany bardzo "prosto" jak cep bojowy. Bardzo często wystarczy młotek i zestaw kilku kluczy do prostych napraw. Zużycie paliwa (LPG): w mieście 11/12 l w trasie: min. 8l
~jacek profesja
Hatchback 1.4 71KM 52kW
MIASTO WPIERDALA JAK ŻUK 1400 NORMALNIE EKONOMICZNY SILNIK.ZIMĄ MYŚLAŁEM ŻE WYCIEKA WSZYSTKO POSPRAWDZAŁEM I NIC.POMYŚLAŁEM ZE OPIERDALAJĄ MIE NA STACJI ZATANKOWAŁEM NA MAX.(GAZ)TYLE ILE WCHODZI TYLE ZALAŁEM.POJECHAŁEM NA REGULACJE TYP SPRAWDZIŁ WSZYSTKO GRA.
~virus.ja85
Hatchback 1.4 71KM 52kW
mi srednio wyszlo 7 litrow benzyny bo sprawdzalem jakis miesiac temu tankujac do pelna i po przejechaniu 100km znowu dopelna(chyba ze dystrybutor klamal)tak pozatym nie przekraczal raczej nigdy10.LPG pali okolo 9-9.5 ale to zima sprawdzane wiec nie mam miarodajnych wynikow
Ford Escort V Hatchback