Lista ocen Ford Escort V Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1990-1992 (45)

3,1
~Infinity_
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Ogolnie gdyby nie problemy z silnikiem w zime to auto jest mega nie zawodne, i pancerne. Skrzynia biegow mega wytrzymala, raz udalo mi sie ja popsuc podczas robienia obrotu o 180* na wstecznym przy pelnym gazie ;) Karoseria troche rdzewieje ale to jest auto z 91 roku !
3,6
~wojt
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
do atutów tego modelu trzeba zaliczyc dosc bezawaryjny i ekonomiczny silnik niestety głośny i cholernie ślamazarny poza tym auto jest wmiare wygodne i łatwe w ogólnym rozkminieniu i bardzo tanie , niestety procz silnika ciezko o nim powiedziec ze jest bezawaryjny , stale jakies bzdety wychodzą, blacha nie zachwyca, wygląd takze wskazuje na miniona epoke. Ogólnie mozna go polecic osobom bez rajdowych ambicji chcacych dojechac spokojnie i tanio...
~devilek
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Autko kupilem od kolegi za 1500pln, przebieg raczej kolo 222tys km gdyz wnetrze wyglada bdb, fotele z weluru jak nowe, tylko kierownica i galka od biegow zdradza przebieg. Odziwo rdza zaatakowala tylko tylne podluznice na dlugosci 25cm pod bagaznikiem - koszt 250pln. Wymienilem tez akumulator za 200 pln. Dodatkowo zalepilem silikonem mala dziurke pod uszczelka skad przeciekala woda do wnetrza. Czasami szwankuje przelacznik zespolony swiatel bo...
3,2
~pawiania_morda
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Mój egzemplarz był bardzo zaniedbany przez poprzedniego właściciela. Dobre autko dla młodego chłopaka, który zna sie na mechanice i nie wstyd mu jeździć cudownie brzmiącym dieslem i jeszcze ma dostęp do tańszego paliwa.
~Banan 19 lat pabianice
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
wporzadku. troche glosny, no i wiadomo jesli chodzi o przyspieszenie no nie ma jak benzyna. mam mk5 3-drzwiowy hatchbag i raczej nie narzekam ,(jestem mlody wiec chcialbym cos szybszego. mam chec na RS ) ogolnie essie wporzadku. Brakuje turbinki ale escorty w dieselu z turbinami wychodzily dopiero od 93 r. (Silnik)
~mar
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
nie ma rewelacji.auto niedrogie i nic super soba nie reprezentuje.poprawne i tyle.dobry uklad jezdny i clakiem przyzwoicie wyglada i czesci nie drogie...diesel oszcedy.uwaga na kopcacy olej z bagnetu!!!
~użytkownik
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jak na diesla o tej pojemności i mocy dosyć żwawy - hi,hi- . Głośny przy nagrzewaniu, minimalne zużycie oleju.Trudności z rozruchem przy niskiej temperaturze (czy jest +3 czy -10 trzeba kręcić 4-5 sekund) ale podobnoo taki urok tego silnika. (Silnik)
3,8
~Slawek vel Miggi
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jeśli brać, że Essi ma już 16 lat to jest w całkime niezłej formie. Niestety jest już po jednym lakierowaniu (2002), a już wychodzi rdza.
~Mistrz
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Byłem z auta bardzo zadowolony ale w skrócie opiszę go; Mułowaty, ekonomiczny, tani w zakupie.
~esr91
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Łącznie auto przejechało 580tyś km. Przez wiele lat znakomicie służył. Escort przyjechał z Francji w 95roku, 13 lat jeździła nim po Polsce cała rodzina (4 osoby). Zdarzało się, że robił po 10tyś km miesięcznie. Były też kolizje, które były dobrze naprawione, auto cały czas jeździło prosto.
Ford Escort V Hatchback