Lista ocen Ford Escort VII Kombi (143) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adambudnyy@go2.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Wyciszenie samochodu jest bardzo dobre. Na co dzień w pracy jezdze wspomnianym Fordem Escortem Expressem Dieslem więc wiem, że skok jest diametralny. Jak niebo i ziemia. Tutaj jest cicho, przyjemnie, jadąc z prędkością 140-150 km/h można nadal swobodnie prowadzić rozmowy z pasażerami (w dieslu czasami brakuje mi...skali w radiu, tak jest głośno). Wyciszenie jest więc super.
~mario_bros@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jest lepiej, niż się po turbo dieslu spodziewałem. Do wnętrza dociera zarówno dźwięk głośnych opon, jak i silnika, zwłaszcza, gdy jedziemy ponad 130km/h lub preferujemy jazdę sportową. Ale timbre silnika jest miły dla ucha i mi osobiście nie przeszkadza. Dla prędkości powyżej 130km/h niektóre silniki benzynowe potrafią być bardziej dokuczliwe pod tym względem...
~zgoda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest auto do jeżdżenia po autostradach. Przy prędkościach jakie się rozwija na naszych drogach wojewódzkich można powiedzieć, że jest dobrze wyciszony - do 90km/h nie ma problemów. Potem niestety słychać już silnik, a powyżej 110km/h warkot zamienia się w wycie.
~Bard
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Do najcichszych nie należy, zwłaszcza z silnikiem 1.4 czy dieslem. Dodatkowo głośny tłumik (katalizatora już nie ma...) dodaje "basu". Nie jest to bardzo uciążliwy hałas i nawet przy większych prędkościach nie przeszkadza, ale w porównaniu do współczesnych modeli wypada blado.
~rumburak
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
:> Odgłos silnika w wnętrzu nie jest cichy, chociaż nie ma jakiegoś przerażającego odgłosu, nawet wprost przeciwnie. Przy prędkości 130km/h wzwyż, silnika nie słychać za sprawą hałasu opływającego powietrza. Jest na to jeden sposób: podgłośnić muze z "audio".
~FOrd to auto przejsciowe ! Mazda to auto na cale zycie!!!
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
SIlniczek pracuje elegancko i cichutko... ale mam rure kwarcowa ktora dodatkowow sobie pomrukuje przy okolo 3 - 5 tysiecy obrotow... :D Chyba mam cos nie tak z uszczelkami w drzwiach bo czuc / slychac / wiatr ktory wlatuje do kabiny!
~grucha88@gmail.com
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
I tutaj 2.. Bo jest BARDZO glosno ... powyzej 90 km/h jest niezaciekawie. Jazda na biegu powyzej 3200 obr/min to mordega dla uszu. Jest okropnie! Zawiesznie nie puka nie stuka, ale jak lozyska sie zaczynaja wycierac to mamy koncert rockowy :)!
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
nie wiem jak jest w nowych autach, i jak oryginalnie brzmiał, ale uważam ze jest to na poziomie dobrym (jeżdżę raczej wolno i dość ekonomicznie, wiec nie wiem jak jest głośno przy 4 tyś . obr)
~emvelmuszka
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Mankamentem mogą być felerne łożyska, wtedy robi sie w aucie dodatkowy hałas, oprócz tego z opon i silnika. Na zewnątrz też słychać nawet nie głośno grające radio. Jest dobrze, nie najlepiej, nie najgorzej:)
~Tomasz
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Tutaj wyraźnie zaoszczędzili. Słychać silnik, zawieszenie, wiatr. W kombiaku ciągle jakieś uderzenia w tyle pojazdu, wielokrotnie sprawdzane przez mechaników - nic się nie dzieje. Trzeba się przyzwyczaić.
Ford Escort VII Kombi