Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.4 i 75KM 55kW 1995-1998 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bard
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to jest ono... powiedzmy średnio zadawalające. Jednak jest to standardowa przypadłość "kompaktowych jedenczwórek", po prostu brakuje pojemności, mocy i momentu (aczkolwiek te ostatnie parametry są i tak na przyzwoitym poziomie). Jeżeli chodzi o ceny części to są - jak przystało na popularnego kompakta - niewygórowane. Trochę mogą nadszarpnąć portfel osprzęt silnika i sprzęgło (o czym pisałem wcześniej). Robocizna...
~JACEKG
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jak na te osiągi i moc silnika to marnie. Miasto - 9,5-10,9; tasa - 7,4-8,3 w zależności od temperatury otoczenia i stylu jazdy - na trasie np. zużycie nawet w lecie jest bliższe 8,3, żeby zejść poniżej trzeba cały czas się pilnować. Ceny części (zamienników) znośne - przy każdej naprawie pytałem o ceny w ASO i ... masakra - często ponad 100% drożej głównie za sprawą drogiego serwisu np. co z tego że kpl rozrządu jest w cenie ~400PLN skoro...
~grucha88@gmail.com
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
I tutaj jest najgorzej. Mianowicie na gazie w miescie spalanie to 15 l/100 km w trasie 10 l/100 km i jest bardzooo powtarzalne. Na benzynie nigdy nie jezdzilem to nie wiem :). Jak na 1.4 i te osiagi to duzo za duzo. Naprawy sa bardzo tanie wiec pod tym wzgledem jestem zadowlony dlatego 3 i naczej bylo by 1. Czesto trzeba wymieniac koncowki drazkow stabilizatorow (15000 - 20000 km) i lozyska (ok 30000 km), no ale to nasze drogi :)
~STnoir
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Haaa no i tu sie pojawia tema rzeka. Jezdzac po trasach to potrafi zmiascic sie w 7 (do 130km/h). Cykl mieszany to 8. I najgorzej jest z krotkimi odcinkami 13! Jak sie go mocno na zimnym przstrzeli to luka i 15. zalezy od nogi Wiaadomo ze taka jazda sie zamyka w takich liczbach. Dlatego samochodu nie polecam na krotkie odcinki a wlasnie po to go potrzebuje, czyli krotko mowiac sie przejechalem.
~adambudnyy@go2.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Silnik jak na swoje parametry (pojemność 1400, benzyna, wielopunktowy wtrysk paliwa, moc 75 kM) moim zdaniem spala troszkę za dużo paliwa. Średnie zużycie paliwa mojego Forda to 8,0-8,5l/100 km (2/3 miasto, 1/3 jazda na autostradzie z prędkością 150-160 km/h). Jednak mimo to zużycie paliwa jest do przyjęcia.
~tomas
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Powiem tyle miasto 11l na setkę krótkie odcinki dojazdu do pracy. Trasa ok 420km 4 osoby + dziecko + pełen bagażnik 5,5l (jazda głównie nocą czyli trasa prawie pusta, a prędkość max do 110km/h czyli b.dobrze) Gdyby zużycie w mieście było w okolicach 7-8l to jest rewelacja!!!!!!!!!
~kris8383
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jeżeli chodzi o wydatki na auto to poza standardowymi wymianami oleju, filtrów, przeglądami itd. to nie ma innych wydatków. Zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie. Części zamienne nie są drogie.
~Piotr_FORD_DEATH
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
spalanie u mnie 1.4 8V kombi 95r GAZ: miasto 13 - 14 l/100 km trasa 10 - 11 l/100 km zadna regulacja nie pomaga na benzynie jezdze zadko wiec nie ocenie
~Rysio
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Zużycie paliwa nie jest wysokie. Ceny części to zależy - orginały drogie, ale jest też dużo zamienników. Ogólnie koszty utrzymania do zaakceptowania.
~Ciora
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Paliwożerny silnik, zły stosunek mocy do spalania, troszeczkę jednak za dużo jak na taką jednostkę.
Ford Escort VII Kombi