Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Doman
Hatchback 1.1 55KM 40kW
To już moje 3 autko tej serii, ten model mam od 3 lat. Silnik 55km, 1.1L, gaźnik, na łańcuchu. W Warszawie spalanie w lato wynosi ok 6L/100km, w zimę ok 7L/100km. Jadąc w trasie "ostro"(średnio 90-110km/h, czasem przyśpieszając do 130km/h) spala 5L... może dziabnąć 5.5L, ale z 4 pasażerami i bagażem na full. Widać też różnicę w spalaniu w zależności od stacji benzynowej, na paliwie z Orlenu pali najmniej(ciekawostka). Prędkość...
~Michał, michall@alpha.net.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
W mieście pali troche za dużo według moich obliczeń(ok.7l) i to pomimo oszczędnej jazdy. Na trasie do 90km/h dużo lepiej ok.5litrów.Przy jeździe ok.120-140 i wiecej spala mi ok.6-6.5 litra. Jest to wynik do przyjęcie i nie narzekam, jednak takie auto jest mniej skłonne do oszczędzania niż nowoczesne auto z wtryskiem, jest mniej przewidywalne i czasami może zaskoczyć. Części naprawde tanie, czasami można się pokusić nawet o oryginalne.
~maciej_staniszewski@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
dam 4+. no niestety to nie diesel ale silnik w miare ekonomiczny. mam gazik i juz sie zwrocil wiec sie oplacalo. latem autko nawet w miescie jest economiczne ale zima to troche mi ssa paliwa, ale coz zeszlej zimy jezdzilem z niezbyt sprawnym termostatem i w sumie silnik bardzo mocno byl niedogrzany. zobaczymy tej zimy. spalanie podaje dla gazu w lecie.
~JaQu
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Co do spalania... noo mi w mieście niestety pali po 12 l ale stoje wiecznie w korkach wiec jakoś to na LPG przeboleć musze. Trasa 8 l też na LPG. Spalania podaje dla okresu jesienno zimowego. Ceny cześci dośc niskie i dostępnośc bardzo dobra. Koszty naprawy.. wiele można zrobić samemu bądź po niskich kosztach.
~lukasgdansk1@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Auto jest dość ekonomiczne jak na taką konstrukcje silnika nawet przy dynamicznej jeżdżie ale jeżeli postanowimy wciskać gaz do tzw. podłogi to wskazówka poziomu paliwa szybko kieruje się ku rezerwie, niedobór mocy skłania do głębszego wciskania pedału gazu ale przy spokojnej jeżdżie pali bardzo mało.
~Robert Lenartowicz
Hatchback 1.1 55KM 40kW
OSZCZEDNY !!! - trasa 4,5 - miasto 6 - hardcore 8 Nieoplaca sie wstawiac LPG bo koszty spalania sa porownywalne co innych samochodow w gazie :) A LPG pbniza strasznie jego dynamike i tak juz malego silnika
~marjod
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Przez 2 lata na warsztat wydałem 200 zł. Bardzo niskie zużycie paliwa do 7,5 l w mieście \"ostrą\" jazdą. W trasie od 4,5 l. Dobre części, wytrzymałe, polecam jako pierwszy samochód.
~krzysztof.bukowski@gmail.com
Hatchback 1.1 55KM 40kW
spore spalanie jak na tak slaba moc silnika ok 7l/100 w dobrych warunkach, przeglad dosyc tani zas jesli chodzi o naprawy to nie przypominam sobie by cos sie w niej psulo...
~ssolo
Hatchback 1.1 55KM 40kW
spalanie utrzymuje sie na niskim poziomie inne koszty tez nie pochlaniaja duzych kwot poza tym mozna je jeszcze obnizyc samemu oblugujac samochodi dokonujac drobnych napraw
~x men
Hatchback 1.1 55KM 40kW
nam 2 lata i tylko typowe wymiany olej klocki. robiłem tylko wyprawke obok wlewu paliwa ale to normalne. a jesli chodi o zużycie paliwa to ok 7l miasto trasa ok 5 lit.