Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert Lenartowicz
Hatchback 1.1 55KM 40kW
- Kapitalny remont silnika po 130 tys poniewaz samochod stal 3 lata nieuzywany i sie gunki skruszyly :) Zaczol brac duzo oleju... a efektem tego bylo slabe smarowanie ... pierscienie dostaly w pupe i trzeba byl remoncik zrobic Ale teraz mam samochod ponad rok i zrobilem nim juz 70 tys km i nic sie nie dzieje...
~Michał, michall@alpha.net.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Nigdy nie nawalił, zawsze jechał kiedy trzeba. Problemem jest za to korozja, która atakuje w miejscach dziwacznych i niewidocznych.(blacha przy uszczelkach szyb, tylna klapa, bak paliwa, który zaczął korodować od góry. Szkoda, bo to naprawde wytrzymałem auto.
~piczer
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Bak zardzewiał tak, że samochód na parkingu zaczął sikać paliwem, padło łożysko przedniego koła(po 70 tys km). Spód jest totalnie przerdzewiały, hamulce są naprawdę słabe (ale taki był już chyba zamysł konstruktorów).
~Miłośnik Fiest
Hatchback 1.1 55KM 40kW
końcówki drążków kierowniczych wymiana jedna 60 i druga 100 tys. km wachacze wytrzywały ok. 50 tys. km, amortyzat. 80 tys km, przegub napędowy wysiadł przy 110 tys.- jedyna usterka uniemożliwiająca dalszą jazdę
~kornnick@orange.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Z poważnych usterek to podatność na korozję niestety. Na pozostałe elementy nie narzekam, zużywają się jak wszystko z biegiem czasu ale nie doznałem jakiś nieoczekiwanych i powtarzających się awarii.
~Michu
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Zupełnie bez przyczyny silnik po prostu się rozpadł (na autostradzie) mimo, że wcześniej chodził bez zastrzeżeń. Na szczęście wymiana (wliczając cały silnik i robociznę) kosztowała mnie 550zł.
~PRZEMEK
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Z poważnych rzeczy to przerdzewiała mi rurka od paliwa. W sklepie, a ci dopytywali się w serwisie koszt 150zł/m a trzeba 3m. Rurka gumowa zbrojona 5zł/m załatwiła sprawę.
~maciej_staniszewski@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
narazie jedyna powazna usterka byla kolizja po ktorej mialem uziemniony wozek na 3 dni. ale wyklepalem - moze nie profesjonalnie ale nadal jezdz. no i czesci niebyly zbyt drogie.
~chimera
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Poważnych usterek brak. Oprócz zatartego silnika, który unieruchomił pojazd :) Kontrolować olej! Prawdopodobne wycieki.
~kkwidzyn@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
teraz gdy paliwo do banie to trudno stwierdzić dlaczego rura czarna, dlaczego gaśnie od czasu do czasu ale ogólnie ok.