Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 (53) - Silnik

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wiorekgreg
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Autko oceniam na 4. Bardzo wygodne jak dla mnie (jestem początkującym kierowcą) Uważam że jest bezawaryjne. Całokształt tego samochodu jest taki, że: - bez problemu można uzyskać spalanie ok 6l/100km - skrzynia biegów jest niezwykle wygodna i biegi wchodzą gładko - wykończenie może nie powala ale to autko z 1991r wiec nie wymagajmy zbyt wiele :D - blacharka na najwyższym poziomie,nic nie koroduje - zawieszenie spisuje się zadowalająco...
~maciej_staniszewski@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
bezawaryjny silniczek (w tym miejscu odpukam) nie pali duzo, troche klekoczacy ale w sumie niezbyt skomplikowana konstrukcja. mocy czasami w trasie brakuje ale ...juz tak niepędzę jak kiedys:Pu mnie akurat pilnuje oleju i jezdze.w miare dynamiczny i zrywny w miescie, co prawda z pod swiatel niewygrasz ale niezamulasz drogi. ja mam podkrecone lpg i musze powiedziec ze jestem zadowolony.po 20 tysiacach na gazie musze powiedziec ze troszke...
~lukasgdansk1@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Raczej odradzam wersje 1.1 osobom które, mają sportowe ambicje,ten silnik jest trochę za słaby ale dla ludzi jeżdżących normalnie w zupełności wystarczy.Silniki 1.1 palą olej mniej lub więcej w zależności od stopnia zużycia.Silnik z powodu jego konstrukcji raczej głośno pracuje ważna jest regularna wymiana oleju,filtrów,świec zapłonowych i regulacja zaworów.Zapala bez problemów,mało pali,do tej pory nie było żadnych poważnych awari tylko...
~tommyy_mocny
Hatchback 1.1 55KM 40kW
witam, moja ogolna ocena auta bedzie bardzo pozytywna. a wiec zaczynam, silnik: auto typowo miejskie, 1.1 to niestety słabiaczek, ale w miescie spokojnie wystarcza do przemieszczenia sie z punktu a do b. na trasie niestety masakra hehe. nie da sie tym wyprzedzac, jedzie sie poprostu wolno. silniki 1.1 nie lubia duzych obrotow, dzwiek powyzej 5 tys to juz istny placz, prosze juz przestan:] podsumowujac: miasto ok trasa tragedia.
~piotrus_z@poczta.onet.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Silnik pracuje w miarę ładnie, ma to specyficzne bzyczenie i szeleszczenie... ale cóż - taki urok. Po ustawieniu zaworów "chodzi" OK. Nie jest to jednostka zbyt dynamiczna, szczególnie z kompletem pasażerów na "pokładzie". Ciężko go rozbujać, więc wyprzedzanie trzeba wcześniej zaplanować. Ogólnie od nowości nic nie było przy nim grzebane - jedynie standardowe czynności serwisowe.
~chimera
Hatchback 1.1 55KM 40kW
silnik póki pracował, pracował dość głośno, ale był niezawodny. Kiedy jednak dostał za mało oleju (uszkodzona lampka) po prostu się zatarł i padł. Agonia trwała jednak wciąż przez tydzień, więc nie było tak źle (tydzień jeszcze po zatarciu jakoś się kulał.
~Bartek
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Co tu dużo mówić .. autko gdyby nie trzeba było w niego wpakowywać dużo kasy to dał bym 5 niestety jak kupiłem to musiałem wymienić kierunkowskazy a potem odpadł tłumnik ale podobno to wszystkie fiesty tak mają z tego rocznika:( nie polecam
~piczer
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Auto ma bardzo niski przebieg jak na swój wiek (wiem to na 100% bo znam poprzedniego właściciela) ale silnik bierze olej i jest mułowaty. Jedyna zaleta jest taka, że przy mrozach odpala bez większych problemów.
~Robert Lenartowicz
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Zalety: - oszczedny - dosyc dynamiczny przy malych predkosciach - tani w naprawach - niezawodny przy dobrym traktowaniu WADY: - glosny - przy wyprzedzaniu czasami sobie nieradzi :) Ogolnie oceniam na 4
~Michał, michall@alpha.net.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Silnik głośny, hałasują zawory mimo regulacji, na wolnych obrotach chodzi jak diesel, ale na wysokich jedzie całkiem nieźle jak na swoje lata. Nigdy nie sprawiał problemów, zawsze odpalał.