Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukasgdansk1@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze o ile mechanizm zmiany biegów nie jest zużyty najczęściej luzy pojawiają się na krzyżaku drążka zmiany biegów. Bardzo ważny jest poziom oleju w skrzyni biegów ubytek oleju najczęściej spowodowany jest przez cieknący uszczelniacz wybieraka zmiany biegów lub przez uszczelniacze półosi.
~maciej_staniszewski@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
u mnie akurat czasami trzeci bieg trzeba wrzucac z wyczuciem czasami. na gazie dobrze sie przeciaga gdy trzeba koniecznie i da sie ujechac na wyzszym biegu jesli tez koniecznie sie chce (wiem wiem to o silniku:)
~Fred
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Przy przebiegu rzędu 190 000 jedynka wchodzi z dużym oporem, a wsteczny to loteria. Niestety również przejście z trzeciego na czwarty bieg odbywa się z lekkim zgrzytem, prawodpodobnie wysiada synchronizator.
~viperteam@gazeta.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Ogolnie skrzynia sprawuje się dobrze (chyba mam lipny w niej olej bo zimą trochę podmarza i musi sie rozgrzac na luzie) sprzęgielko-komplet latem będzie nowe :-)
~PRZEMEK
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Przełożenia w porządku, chociaż chore jest to że 5 biegowa jedzie max 145 a 4 biegowa 170km/h. U mnie wyskakiwał wsteczny ale idzie się przyzwyczaić.
~Robert Lenartowicz
Hatchback 1.1 55KM 40kW
- Dobrze dobrane przelozenia.. - czasami wsteczny ma problemy ze wchodzniem - 1st bieg bardzo dynamiczny wszytskie VW zostaja na swiatlach Ocena 4,7
~Michał, michall@alpha.net.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
średnio precyzyjna, ale to przez długi dzwignie, czasami troche haczy I i V ale zmiana biegów b.miła. Sprzęgło chodzi lekko i sprawnie.
~Wiorekgreg
Hatchback 1.1 55KM 40kW
biegi wchodzą gładko, nic nie zgrzyta, czasem nie wskakuje wsteczny ale trzeba go poprawic i wszystko gra. bez zastrzeżeń
~MarekN
Hatchback 1.1 55KM 40kW
skrzynia ok zadnych najmniejszych problemow biego sa tam gdzie powinny dzwignia zmiany nie lata i nie trzeba szukac biegow
~kkwidzyn@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
nie rozgrzana ledwo wchodzi, przy przejsciu z jedynki na dwójkę b.wolno schodzą obroty silnika, wsteczny zgrzyta