Lista ocen Ford Fiesta IV (136) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Ogrzewanie w porządku. Ostatnio wymieniłem zawór nagrzewnicy i nagrzewa się dosłownie po chwili. Wentylacja jest również w porządku, choć mam wersję fun z otwieranym całym dachem i szyby trochę zaparowują to jednak działa bez problemu, można je odparować i jest jeszcze ogrzewanie przedniej szyby i to jest super a najfajniejsze jak na jesieni otwieram dach i puszczam ciepłe powietrze :)
~capesek
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
W zimę rewelacja! Przez pół roku byłem przekonany, że szron z przedniej szyby schodzi mi, ponieważ miałem ją podgrzewaną, potem okazało się, że nie działa ona od dwóch lat i to same nawiewy zbierają tak ładnie wszystko. Naprawdę jeśli chodzi o zimę świetnie. W lato już gorzej. Lepiej otworzyć szybę niż bawić się w zimne powietrze, którego praktycznie nie ma...
~Piotr, mkp29@o2.pl
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Wentylacja niezła, ogrzewanie jest skuteczne ale nagrzanie silnika do temp. roboczej zimą to nie lada wyczyn, oczywiście ciągłe wymiany oryginalnych termostatów nic nie dają, chyba układ chłodzenia jest zaprojektowany na afrykę południową bo z kolei wentylator latem po mieście włącza sie rzadko.
~jaro_kalisz@op.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Nagrzewa się przeciętnie szybko. Ogrzewanie tylnej szyby dopiero po długiej trasie potrafiło cokolwiek roztopić. Dodatkowo u mnie zepsuł się włącznik od tego właśnie ogrzewania. W lecie w tym aucie jest gorąco, bez zakrycia szyby na parkingu nie da się złapać kierownicy.
~kamilen
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
W wentylacji są tylko 3 możliwe ustawienia: na szybę, na przód, na nogi. Pośrednie ustawienie pokrętła skutkuje słabym wianiem w każdą stronę. Jest to spory minus. Przy deszczowej pogodzie ciężko odparować boczne przednie szyby. Tylne boczne są wręcz niemożliwe do odparowania.
~KomboPL
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością nagrzewania się wnętrza auta. Chłodzenie również bardzo dobrze działa. Jedynie przejeżdżając przez tereny wiejskie ciężko było - zapachy wiejskie nie zawsze hamował nawet włączony zamknięty obieg w aucie.
~maniek
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
zima paruja szyby, gdy ustawie na okno to boczne paruja a gdy na boczne to przednia paruje, najlepiej ustawic na 2 lub 3 a pokretło pomiedzy boczne szyby a przednia i jest ok. Jezeli chodzi o ogrzewanie to rewelacja auto grzeje wspaniale, szybko sie nagrzewa
~Mkom
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Dzięki temu co wymyślił klime!! Ten zaworek na który wszyscy narzekają mnie też już 2 razy nie zadziałał. W autku upał jak chole.... Nie trzeba go wymieniać. Wystarczy wyciągnąć, przeczyścić i działa. Czas operacji za 1 razem to ok 1,5h za 2 razem 0.5h :)
~Jacek
Hatchback 1.3 i 50KM 37kW
Slabe grzanie - na zimowe jazdy polecam rekawiczki i cieple buty. :-) Mialem wersje z reczna klimatyzacja (tak, tak, w 15 letnim wozie) i dzialala rewelacyjnie (swoja droga, duzej przestrzeni do schlodzenia to nie miala).
~Kefaspp@op.pl
Hatchback 1.3 i 50KM 37kW
Szybko się nagrzewa jak jest zimno, Jednak w lecie.... cóż lodóweczka z zimną wodą się przydaje i to bardzo. (Następne auto musi mieć klime;) ). Nie ma problemu z parowaniem szyb. Wiatraczek na maxa trochę głośno chodzi.