Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

dariuszpan@op.pl, 20 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
NIedość, że w swojej klasie to jest rewelacja, to jeszcze bardzo atrakcyjna cena. Zwłaszcza na 100 lecie forda mozna kupić super wyposażone fury z klima automatyczną na czele, gdzie inni chcą za to ok 7 tys. zł.
kultura pracy w porównaniu w swojej klasie najlebsza, niezły ma też ciąg
szybko można się do niej zaadoptować
podobno najlebszy w swojej klasie
do przodu super, w tył trochę słabiej
wiele prasa się na ten temat wypowiadała i ja to potwierdzam.
jeżdżę zawsze z włączoną klimą na tryb AUTO. Super w zimie grzeje latem chłodzi, rewelacyjne podgrzewanie przedniej szyby, warto to mieć.
jeden z najprzestronniejszych aut w swojej klasie. Z przodu super, ale większość innych aut też ma dużo miejsca. Za to z tyłu to focus jest dla mnie nie do pobicia. Taki golf jest z tyłu dużo ciaśniejszy, to samo octawia, bo na płycie golfa. Dodam, że mam 1.85 cm wzrostu.
jak na diesla wręcz doskonałe. Bardzo przyjemna praca silnika, zwłaszcza jak wchodzi na obroty.
Tu się troszkę rozczarowałem. pali mi z klimą non stop latem +/-8 litrów, a zimą +/- 8,5, ale klimę załączam tylko rano. W trasie duzo zależy od sposobu jazdy, np. jadąc z wrocka do Berlina A4 i potem ich autostradą ze śr. prędkościa z kompa 120 to 6.5 litra. Natomiast jak jeżdżę po Dolnym Śląsku z prędkościami ok 100 to pali 4,7 litra. Katalodowych danych nie udało mi się osiągnąć, dlatego rozczarowanie i ocena 4. (może to wina naszego kiepskiego paliwa)
nic dodać nic ująć
kompletnie zadnych usterek
W niemieckim TUV focus zajął 1 miejsce wśród aut do 3 lat za bezawaryjność. Pierwszy raz od 13 lat taki sukces niemieckiego auta, wcześniej same japońce.
Ford Focus I Kombi