Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

Janusz BHP, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Ford Focus I Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry wybór jak na sammochód dla polskiej rodziny, bezawaryjny, mało pali, niskie opłaty, ceny części też na przyzwoitym poziomie, i dobre , wytrzymałe zawieszenie na nasze drogi. Ford tym modelem sprawił, że jestem jego fanem.
Przy odpowiedniej technice jazdy mało pali (ok 6,3 l) dynamiczny jeżeli jeżdżę bez obciążenia, kultura pracy na wysokim poziomie, elastyczność jak na tą pojemność i masę pojazdu bardzo dobra.
Mało firm robi tak doskonałe skrzynie biegów, po ostatniej jeździe toyotą avensis widzę ,że ford jest mistrzem w tej dziedzinie
takich właściwości jezdnych trudno szukać u konkurentów, szczególnie można się przekonać na krętych górskich drogach Chorwacji.
Bardzo dobra, lusterka wsteczne bardzo dobra widoczność szkoda, że nowy focus nie odziedziczył tego po starym
wszystko można odnaleźdź na swoim miejscu przyjemne w dotyku wykladziny, nawet w mondeo czy avensisie boczki drzwi są dużo gorszej jakości
Ogrzewanie bardzo wydajne, szkoda, że nie ma nawiewów dla pasażerów z tylu, ale to nie ta klasa
z przodu bardzo przestronnie, z tyłu mogło by być troszkę więcej miejsca na nogi
Bardzo dobrą pracę zrobili inżynirowe Forda, samochód wyciszony w całym akresie obrotów, pierwszy raz jak odbierałem z salonu myślałem, że jadę elektrycznym
Na trasie przy prędkościach do 110 km mońa spalić około 5,5 l. w mieście do 7,0 l, z bagażnikiem dachowym i trzema rowerami nawet do 9l.
za taką cenę trudno kupić auto o takim poziomie technicznym niezawodności
Poza wymianą łączników stabilizatora przy 50000 km auto bezawaryjne tłumiki dalej oryginalne prawie 7lat to dobry wynik
Ford Focus niezna pojęcia poważna usterka, chociaż słyszałem, że dał plamę z zabezpieczeniem antykorozyjnym drzwi i klapy bagażnika.
Ford Focus I Sedan