Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

Art, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Silnik w sam sobie też nie jest najgorszy, podobnie hamulce.
Ogólnie dobre auto, wygodne, w miarę ekonomiczne i niezawodne. Nieźle wygląda. Jak czytam opini niektórych to wydaje mi się, że wiele problemu wynika z nieodpowiedniej eksploatacji i nieumiejętności przewidywania niektórych usterek. W przyszłym roku ta moja Foka idzie na sprzedaż - prawdopodobnie następny też będzie Ford, ale tym razem Mondeo
Elastyczny, w miarę cichy, czasem trochę brak mocy - ale to tylko 1,6
Ok ..... czasem wsteczny nie chce wskoczyć ale to bardzo częsta przypadłość
Nic dodać nic ująć - jak przyklejony do drogi
Sedan - słaba widoczność na tył. Na początku jest to problem - potem już nie. W miarę szybko nauczyłem się oceniać odległość na podstawie lusterek.
Wszystko pod ręką - wygodne w obsłudze. Wszelkie wajchy i przyciski niezawodne. Nie miałem żadnych problemów z elektryką szyb, lusterek, centralnego zamka itd. Dosyć wygodne fotele - welur łatwy do utrzymania w czystości. Niezłe audio w standardzie.
Dla mnie dobra. Czasem lubi parować. Z czytanych opinii wnioskuję, że niektórzy nie wiedzą, że jak szyby są zaparowane puszcza się chłodny nawiew i po chwili nie ma żadnej pary. Wszytskie szyby mogą być zamknięte i nic nie paruje. To samo się tyczy tylnej szyby - na chwilę podgrzewanie i po problemie. Klima też ogólnie OK.
Z przodu ok (mam 194cm wzrostu) ... z tyłu przeciętnie, ale nie najgorzej.
No tochę głośnawy przy większej prędkości i wyższych obrotach
Powiem tak. W mieście 9 (nawet gdyby w kółko jeżdzić w korku), a za miastem z 5. Średnia nie najgorsza.
Moim zdaniem Foka dobrze wychodzi w tej relacji.
U mnie nie było żadnego problemu. I zaś niektórzy mówią że im coś piszczy, stuka itd. To fakt, zwłaszcza w okresach przejściowych, np. wczesna wiosna czy jesień, gdy są wahania temperatur, wyższa wilgotność powietrza itd Ludzie ... od czego WD 40. Użyć ten specyfik i po problemie - czasem coś tam w tym aucie lubi zaśniedzieć. Większość takich problemów ponownie nie wraca.
Po trzech latach poza normalną eksploatacją (filtry, płyny, paski, świece) wymieniłem tylko łożysko w tylnym kole (100zł) i cewkę (140zł). Miałem też drobny wyciek płynu hamulcowego (uszczeleczka za 15zł) Trochę słaba blacha.
Ford Focus I Sedan