Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Mariusz, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Witam,na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie rozumie opinii ludzików którzy kupują ujeżdzone do granic możliwości auto a potem się wypowiadają.Otóż nie ford ale każda marka da sie we znaki jak jest kupiona a nie odstawiona na złom,potem sie wypowiada.Myślę że mam konkretne podstawy aby się wypowiedziec ponieważ jestem posiadaczem dwóch Focusów w tym silniku rok 2009 hatchback,oraz 2011 combi.Pierwszy kupiony w salonie drugi od pierwszego własciciela z niemiec.
Ja wymieniam olej co 10000,o specyfikacji podanej przez forda .Przebiegi 120000(rok2009)160000(rok2011)rozrządy wymieniane przy 90 tyśW starszym przy 127000w młodszym.Użytkowane cały czas do tej pory kompletnie bez jakiejkolwiek awarii.
Niestety tu daje tylko 3 gwiazdki za to że auto nie posiada 6 ego biegu.Skrzynia kompletnie bezobsługowa,i bezawaryjna.Precyzyjna ,czasami ciezko sie wrzuca wsteczny .
Jak na swoja klase zawieszenie perfekcyjne .
W 2009 roczniku delikatne parchy na tylnych nadkolach,w 2011 narazie nic
Wg mnie dobra widoczność.
Ergonomia na dobrym poziomie
Bardzo dobrze sprawuje sie wentylator ,auto sie szybko nagrzewa,szybko można się zagrzać.
Dość sporo miejsca zwlaszcza w combi.
W niższych prędkościach jest ok ,przy wyższych prędkosciach hałąs jest odczuwalny ale porównując do aut tej klasy nie odstaje.
Bardzo tani w eksploatacji jeżeli chodzi o rzeczy eksploatacyjne.Przedewszystkim bezawaryjny.
W stu procentach podpisze się pod stwierdzeniem że stosunek jakości do ceny jest adekwatny.
Oprócz cześci eksploatacyjnych nic.
Żadnej.Ale dla mnie powiedzenie jak dbasz tak masz jest naprawde na miejscu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

Ford Focus II Hatchback 5d