Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Alan Sz, 8 miesięcy temu
Silnik 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Mimo klasy i wieku auta uważam je za naprawdę udane. Jedynymi wadami są stosunkowo wysokie spalanie, sztywność zawieszenia i słabe wyciszenie na trasie. Poza tym jednak jest naprawdę dobre autko warte swojej ceny!
Silnik jak na swój wiek bardzo dobry. Pozwala na spokojną jazdę, ale i jest wystarczająco zrywny by powyprzedzać.
5-cio biegowa skrzynia. Przy moim Fordziku działa, nir zacina się, ale no wiadomo, brakuje tego dodatkowego biegu.
Stabilny ale sztywny układ. Sprawdza się dobrze, ale zależy kto co lubi.
No ciężko żeby prawie 20-sto letnie auto miało niskie spalanie, a przy dynamicznej jeździe to już w ogóle. Średnie spalanie 9L. Zaletą napewno jest to że na nic innego pieniądze nie idą.
Nie mam niewiadomo jakiego porównania. Latem leci chłodne powietrze, zimą ciepłe. Poza tym zapachy nie pozostają w aucie więc myślę że mogę stwierdzić że wentylacja jeat jak najbardziej dobra.
Czteroosobowa rodzina na dłuższy wyjazd tym autem nie pojedzie, ale na krótkie przejazdy w 4 czy nawet 5 osób nie ma najmniejszego problemu, nawet z bagażami.
To jest chyba największa wada tego auta. Tak jak podczas jazdy w mieście czy poza zabudowanym jest znośnie (jak się radia słucha), tak powyżej 100 km/h już robi się głośno w aucie, natomiast na autostradzie przy 140 km/h na zegarze już 4000 obrotów a silnik na tyle wyje, że prawie nie słychać własnych myśli.
Poza kilkoma naprawami jakimi musiałem się zająć świeżo po zakupie auta 2 lata temu, nie miałem żadnych problemów. Auto definitywnie tanie w utrzymaniu.
Auto w 100% warte swojej ceny. Prawie że bezawaryjne nadające się i do spokojnej jazdy, i do depnięcia na trasie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW [l/100km]

7,8