Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Tibor74, ponad rok temu
Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się jezdni.
Gdybym wystawiał ocenę jeszcze kilka miesięcy temu to bym dał max. Samochód użytkowany przeze mnie ponad dwa lata. Kupiony w 2020 za 7tys. Dotychczas jazda po mieście a do pracy zaledwie 6km. W ostatnim czasie zmienia mi się profil pracy przez co zaczynam go użytkować coraz częściej na autostradzie i tutaj wychodzą mankamenty. 110km/h to jego absolutny maks. Tzn pociągnie więcej ale powyżej 110 strasznie się męczy. Bardzo głośny, zwiększa się mocno jego zużycie (przede wszystkim paliwa).
Wiem, że karoseria nie jest atutem MK2 ale w moim przypadku nie mam na co narzekać. Samochód wiekowy a niedawno zauważyłem niewielki mały punkcik w pobliżu przedniego światła.
Właściwą oceną byłoby 4,5. Z przodu komfort. Jako, że głównie jeżdżę sam lub z żoną to problemu nie ma. Kilkunastoletnie dzieci z tyłu nie narzekają ale dla dorosłych na tyle nie ma dużo miejsca a po przysunieciu foteli do przodu, by dać komfort pasażerom z tyłu, traci się komfort z przodu.
Przy prędkościach miejskich spoko. Powyżej 80km/h muzykę trzeba mocno podgłośnić lub głośniej gadać. Powyżej 110 to już trochę jakby zażynano wieprza na świniobiciu.
Mimo wszystko daję 5 gwiazdek. Auto należy do grupy kompaktów i jeśli ktoś decyduje się na takie auto uniwersalne to powinien brać pod uwagę, że nie będzie to król szos ani też mini autko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

Ford Focus II Kombi