Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rafał, 8 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : 90KM w dieslu naprawdę daje radę, serwis Ford - 279zł brutto - wymiana oleju, filtra oleju i powietrza oraz przejrzenie auta - super cena !
Świetne auto, wygodnie się nim jeździ, dobre nagłośnienie, grzana przednia szyba, klima, elektryka - bardzo dobra widoczność. Cicho w środku jak na diesla, mocy wystarczy i w mieście i po polskich szosach, a i na autostradach nie jest źle - 180 licznikowe jedzie bez problemu.
Auto miało jednego właściciela 5 lat i było w leasingu z serwisem, także wszystko było wymieniane, ale proszę mi wierzyć, że tragedii w książce nie widziałem - oleje, filtry, świece - auto ma już spory przebieg. Rozrząd pierwsza wymiana ok. 200 tys. km.
Przydałby się 6 bieg, ale z tego co pamiętam to 3 tys. obrotów ma przy 150km/h, także nie jest źle. Do tej prędkości można swobodnie rozmawiać i jest cicho.
GENIALNY! To już mój 3 Focus, ogólnie 26 auto, także sporo przejeżdżone i tylko VOLVO V40 i AUDI A4 robiło podobną robotę. Wspomaganie elektryczne - kilka trybów można ustawić, bomba !
Duże szyby na boki (większe niż w Insigni - tragedia!), duże lusterka (podgrzewane, elektryczne). Widoczność do tyłu w miarę ok jak na kombi, ale trzeba opuścić zagłówki (są 3).
Mógłby być większy, mam 183 cm i z tyłu za mną jest średnio wygodnie.
Grzana przednia i tylna szyba robią robotę, klima, nawiew super. Fajny pakiet zimowy, w którym odpalają się z automatu - grzanie przedniej/tylnej szyby oraz klima.
Kierowca (183) ma wygodnie, ale za nim już gorzej ;)
Do 150km/h okej, potem głośno.
Bardzo pozytywne zaskoczenie ;) Auto w kombii, skrzynia 5 (brakuje trochę 6, ale idzie przeżyć). Jazda po Szczecinie z klimą latem ok. 5,5; zimą wyszło 6,3 (-15 stopni było). Ogólnie ciężko przekroczyć 6 litrów.
To w końcu Ford, lepiej być nie może.
Na razie brak, ale auto mam rok. Poprzedni właściciel (5 lat od nowości, 220 tkm) zrobił kilka pierdółek - paliły się żarówki w jednym reflektorze (wymieniali z 7 razy w serwisie) i w końcu wymienili reflektory - przez ok. 15tys. km wymieniłem tylko jedną.
"Po postoju przez cały weekend zobaczyłem w garażu 2 krople paliwa - proszę to sprawdzić" - taka adnotacja w książce serwisowej pokazuje jak bardzo ktoś dbał o to auto ;) Wymieniono bak, wlew paliwa i kropli już nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

5,4