Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

pepe, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne prowadznie, samochód dobrze trzyma sie drogi, gładko pokonuje każdy zakręt i dobrze tłumi nierówności.
Jak na razie z samochodu jestem bardzo zadowolony, co prawda przebieg zrobiłem nim niewielki - 7000km w 3 miesiące, ale samochód prowadzi się bardzo pewnie, jest przewidywalny i chce się nim jeździć. Wersja Titanium, a więc dobrze wyposażony, bardzo dobre radio z nawigacją. Boję się trochę tego DPF-u, ale zobaczymy. Jak na razie nie zauwazyłem aby bral olej (nic na razie nie dolewałem prze te 7000km, i nie zauważyłem aby cokolwiek oleju ubyło).
Silnik nie jest demonem prędkości jeżeli chodzi o start spod świateł, natomiast na trasie nawet w pięć osób z bagażem pozwala na całkiem dynamiczną jazdę. Chcąc przyspieszyc pod górkę jesteśmy w stanie spokojnie to zrobić, wyprzedzanie nie stanowi problemu, choć oczywiście mogło by byc lepiej.
Tutaj nie do końca jestem zadowolony, szczególnie przełączenie z II na III jest czasami u mnie problematyczne, ale to może urok mojego ezgemplarza.
Prowadzenie to sama przyjemność. Samochód pewnie trzyma się drogi, nie ma żadnych nerwowych zachowań. W mojej wersji mam możliwość regulacji siły wspomagania i świetnie się to sprawdza. Samochód nie daje po sobie odczuć, że jedziemy załadowanym po brzegi kombi.
Dla mnie całkiem OK, widoczność wystarczająca do prowadzenia, czy parkowania w mieście.
wszystko na miejscu, mam sterowanie radiem w kierownicy, co ułatwia prowadznie i szukanie stacji radiowych. nie mam się specjalnie do czego przyczepić.
wersja TITANIUm, więc klimatronik dw1ustrefowy - jak dla mnie rewelacja.
Tutaj mogłoby być lepiej. Kierowca owszem ma sporo miejsca pod warunkiem, że nikt za mna nie siedzi, w innym wypadku, robi sie juz troche ciasno, ale tragedi nie ma.
Do prędkości 100km na godzine jest bardzo dobrze, powyzej zaczyna sią robić już głośno, jazda na autostradzie 130/140km jest już trochę uciążliwa przy dłuższej trasie
Na trasie bardzo dobrze, nawet w pełni obciążony samochód 9 5 osób + bagaże) na jadąc 130-140km/h możemy osiągnąć 6,0l.
zrobiłem dopiero 7000km, więc nie zawiele, odpukac nic do tej pory nie musiałem robić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW [l/100km]

6,1