Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Grzegorz, 3 lata temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Całkiem ciekawa linia (MK II FL Kombi)
Przeniesienie napędu : Tu wszystko działa chociaż dwumasa już hałasuje z lekka
Silnik : Super, lubi dobre paliwo
Karoseria : Jeden wystrzał rudej...szybka akcja i cacy
Przeniesienie napędu : Brak
Silnik : Brak
Witam, to drugi mój Fokus z 1,8 TDCI w kombii. Pierwszy MK I pochodził z Włoch więc był bez rdzy ale poobijany okrutnie i środek także zniszczony. Zrobiłem nim ok 40 tyś, po 220 tyś padało wszystko co mogło, wtryski, maglownica, pompa wtryskowa, turbina. Myślę że auto miało mocno cofnięty licznik, porównując z obecnym Fokusem MK II z tym samym silnikiem po 170 tyś nie ma żadnych oznak awarii, silnik pracuje płynnie, bez kopcenia, dławienia i pali na strzała. Obecną foczkę mam od niemca i nauczony doświadczeniami MK I dokładnie sprawdziłem przed zakupem. Czasem warto wydać kilka stówek w ASO żeby potem nie pluć sobie w brodę. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z obecnego modelu. W rok robię ok 25 tyś km, olej zawsze co 10 tyś Mobil dedykowany dla Forda. Silnik spala tyle co nic 5,5 - 6 lita na 100 przy normalnej jeżdzie do 100 km/h. Autostrada podobnie bez szaleństw pow 140 km/h. Miasto ponad 6. Załadowana przyczepa spali i 11 l ale to rzadkość. Wnętrze jest dobrze spasowane i bez skrzypień. Jak ktoś rozbierał po wypadku albo składak to wiadomo że będzie trzeszczało. Miejsca wewnątrz jest wystarczająco dla rodziny 2+3 dzieci małych lub 2+2 większych i bagażnik w kombi pomieści gadzety na wakacje. Zawieszenie jest wygodne i ciche, hamulce dobre, klima wydajna nawet w 4 osoby przy deszczu daje radę. Podsumowując pomimo licznych problemów z MK I (trafiłem poprostu zajechany szrot) polecam zadbane egzemplarze. Wydajcie te kilka złotych na ekspertyzę nawet w ASO i niż wtopić tysiące za auto czy naprawy. Nie słuchać sąsiadów mechaników - A bo to Ford czego Ty szukasz. Każde zadbane i serwisowane auto jeżdziło, jeżdzi i będzie jeszcze długo Polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam
Głośny ale dynamiczny i trwały. Nie łyka oleju, nie kopci, pali bardzo mało. Nie katować na zimno i długo posłuży.
Rewelacje
Komfortowy, dobrze hula po zakrętach, nie za miekki
Jak to w Fordzie trzeba wypatrywać rudej...jeżeli nie było bite klepane klejone z 3 szt bo zabezpieczone antykorozyjnie na lata spokój
Nie ma co narzekać, całkiem dobra
Super, jak ktoś nie kupił szrota z cofanym licznikiem pali tyle co 126P. Miejsca dość, lodówka wejdzie, 4 koła. 4 dorosłe osoby komfortowo podróżują
Bardzo dobrze...klima automatyczna
Ja mam 2 w pionie i miejsca dość, reszta też nie narzeka
Tu szału nie ma ale da rady jechać
Bardzo dobrze, poza serwisem co 10 tyś żadnych innych usterek
Uważam jest całkiem ok
Nic a nic
Żadnych...jeżeli ktoś dba o pojazd pilnuje serwisu i usuwa na bieżąco drobne awarie to foczka jeżdzi jak szalona

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,3