Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ciekawie zaprojektowane i naprawdę funkcjonalne
Układ elektryczny : Radio, dwa razy przestało grać, tzn. na wyświetlaczu pokazywało normalnie informacje, a głośniki milczały, ponadto raz pracował tylkojeden głośnik wysokotonowy. - akcja serwisu upgrade oprogramowania i póki co OK
Inne : Zimowy płyn do spryskiwaczy ściekając po podszybiu dotarł do akumulatora. Niebieskawy nalot przy pierwszym rozpozananiu serwis zdiagnozował jako usterekę akumulator i wymienił go, kolejenj zimy po powtórce i ponownym rozpoznaniu został wskazany właściwy winowajca, czyli płyn kapiącu do komory silnika
Piątka z małym minusem za drobne uciążliwości jw. auto zdecydowanie godne polecenia, sporo ciekawsze od poprzedniej generacji i bardzo ciekawe na tle konkurecji, która aktulanie jest albo zdecydowanie bardziej 'prosta' albo 'przesadzona' stylistycznie.
Niezła dynamika, jak to w benzynie powyżej 3tys. obrotów, przyjemny odgłos pracy i niezłe wyciszenie
tradycyjna 5-cio biegowa, bardzo łatwe przełączanie biegów, dobrze wyczuwalny skok i wygodne zestopniowanie przełożeń, zbyt 'płytki' wsteczny, lubi wybijać
to mnie skłoniło do zakupu tego auta, po kilku dniach jazd Focusem II i innymi kompaktami (Astra, Golf, 307) miałem jasność jakie auto wybrać jako kolejne
do przodu nieźle, lepiej niż w 307, do tyłu średnio więc zdeydowałem się na parktronic, świetne lusterka, które robią różnice w porównianiu z innymi autami, słupki B sporo zasłaniają i zmuszają do gimnastyki
wersja Trend z kilkoma opcjami więc nie cierpi na przeładowanie przyciskami ekranami i przyciskami (za co w testach ekspertów dostaje oceny słabsze od konkurencji), wszystko na swoim miejscu, bardzo przydatny duzy schowek w podłokietniku i stylowy ręczny w bardzo dobrym miejscu.
Sprawna i wydajna, co prawda pozostaje pewien niedosyt, gdyż w poprzednim aucie był dwustrefowy automat a tu regulacja ręczna, ale nie można się czepiać
Wygodnie na wszystkich miejacach z małą uwagą odnośnie fotelika na przednim fotelu. Poniewaź kokpit mocno 'wchodzi' w przstrzeń kabiny fotel trzeba przesuwać maksymalnie do tyłu, gdyż inaczej nasz mały pasażer nie ma miejsca na nogi a z nudów może kopać po przełącznikach konsoli środkowej. Jeżeli ktoś za nim siedzi np. mama doglądająca drugiej pociechy może jej byc troche ciasno
bardzo dobre, mam nadzieje, że z czasem uszczelik utrzymają dobra formę i nie będzie nam przybywało dB
Nieżle, póki co przez niecałe 3000 km osiąga wartości odbiegające od danych technicznych ale i wakacyjne warunki stawiają duże większe wyzwania niż laboratorium. Max.średnie (2 dorosłych + 2 dzieci, pełny bagażnik + box na dachu) - 8,5l / 100 przy prędkościach autostradowych 120-140 km/h pod wiatr. Min.średnie 6,2 (1 osoba) max 120kmh - 80% trasa / 20% miasto
ocena ceny auta, które nabyłem standardowy cennik nie wygląda jednak korzystnie. Polecam konkretne oferty dealerów ogłaszane w serwisach motoryzacyjnych. Jeżeli nie musicie mieć super dopasowanego wyposażenia, opcji etc. można zoszczędzić dobre kilka tys. w stosunku do auta zamawianego w salonie.
wszystko działa, oby tak dalej, w okolicy zegarów pojawił się jakiś "świerszcz" przy jeździe gorszymi drogami daje się we znaki
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]