Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

miodek, 6 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jak dla mnie w tej klasie najlepsze, z lekkim zacięciem sportowym ale przy tym dość komfortowe
jak dla mnie za te pieniądze jedna z lepszych pozycji na rynku, ma to coś w sobie, następne auto albo mondeo albo focus tylko z mocniejszym benzyniakiem
silnik ekonomiczny, dynamiczny dopiero po 3500 obr/min, dosyć elastyczny, można na piątym biegu w mieście jechać 50km/h bez dziwnych odgłosów i szarpnięć, między 2000-3000 obr/min przyrost momentu ma dziwne zafalowania (wrażenie zamulenia), brzmienie silnika ok na tle dzisiejszych "eko" wiertarek
skrzynia działa płynnie z wyjątkiem wstecznego biegu który lubi czasem "wyskoczyć" :) przełożenia czasem wydają się zbyt długie, 100km/h na drugim biegu to chyba jak na tę moc lekka przesada:) czasem przydał by się 6 bieg by wyciszyć silnik na autostradzie
zdecydowanie najmocniejsza strona focusa, ciężko mieć jakieś zastrzeżenia, nowsza octavia się chowa choć potrafi kosztować więcej, pewność w zakrętach i przewidywalność, wysoki komfort resorowania, lekkie przechylanie się na zakrętach, sprężyście i komfortowo bez dziwnych odgłosów , auto zachęca do jazdy po zakrętach, układ kierowniczy precyzyjny i bezpośredni dobrze przekazujący informacje co się dzieje z kołami
widoczność dobra, słupki mogły by być cieńsze ale nowe auta ze względów bezpieczeństwa tak mają, przydają sie czujniki parkowania z przodu i z tyłu, szyba ogrzewana elektrycznie działa jak marzenie :) zimą bardzo przydatna
ogólnie dobra, standardowe siedzenia - minus za brak podparcia w krzyżu (można małą poduszkę sobie włożyć :)) i w mojej wersji nie ma niestety podłokietnika , możliwe że w lepszej wersji wyposażenia powyższych braków nie będzie,intuicyjna obsługa, wszystko na swoim miejscu
największy minus to brak dokładnej regulacji siły nawiewu od lewej strony kierowcy (od prawej strony kierowcy jest:)), jest tam taka mała krateczka która cały czas ostro "wali klimą po łapach" i nie można tego stłumić, chyba to zakleję...
miejsca jak na te klasę dla mnie wystarczająco przy wzroście 184cm, szeroko na boki, z tyłu mogło by być ciut więcej miejsca ale spokojnie mogę usiąść sam za sobą , bagażnik ok choć bywają większe w tym segmencie, łatwy załadunek, przydatne haki na zakupy
ogólny komfort na wysokim poziomie, mały minus za wyciszenie powyżej 140 km/h , wiem że poprawiono to w wersji po lifcie, ogólne wrażenie solidności w porównaniu do np młodszej skody octavii..
serwis Forda nie jest szczególnie drogi i części też są na odpowiednim poziomie cenowym, oleju nie dolewam, paliwa dużo nie pije, zastrzeżeń brak
jak dla mnie ciężko oczekiwać więcej za te pieniądze
jedyne co się zepsuło przy 55000km to sonda lambda - wymiana na gwarancji, reszta bez zarzutu
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]