Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jestem zadowolony z zakupu forda. Wygodny, funkcjonalny i ładnie wyglądający samochód. Zastanawiałem się nad zakupem astry ale ford wygrał wyglądem, silnikiem i jakością prowadzenia. Szukałem bezproblemowej i ekonomicznej benzyny w nadwoziu kombi. Ford 1.6 ti-vct 125KM jest elastyczny i ekonomiczny (średnie spalanie 6l). Jak na moje potrzeby dobrze przyspiesza (powyżej 2.5 tyś obr.). Ma fenomenalne zawieszenie. Ma dość skomplikowaną elektronikę (jak większość samochodów w obecnym czasie). Hamulce dobre. Wygodna wielofunkcyjna kierownica. Wygodne fotele. Ładna deska. Jazda tym samochodem to przyjemność. Mam nadzieje,że jeszcze długo będę się cieszył jazdą tym autem.
Rozważałem zakup eco-boosta ale przestraszyłem się stopnia skomplikowania tego silnika. 1.6 Ti-vct 125KM mi w zupełności wystarczy. Elastyczna, ekonomiczna i prosta w budowie jednostka o dobrej kulturze pracy. Tanie części. Moc 105 to za mało na ten samochód a 125 jest ok. Spalanie średnie 6l/100km przy spokojnej jeżdzie. Jak się go dusi to 8l/100km. Jak dla mnie ok. Spodziewałem się większego spalania ale jestem mile zaskoczony. W trasie brakuje 6 biegu (wtedy spalanie znacznie by spadło i byłoby ciszej).
Skrzynia BDB, krótkie przełożenia, biegi wchodzą z lekkim oporem, tak jak powinno być.
Dardzo dobry. Pewnie i wygodnie.
Jest ok
Do przodu dobrze do tyłu słabo. Warto mieć czujniki parkowania albo kamerę cofania
Widać małe niedociągnięcia, ale dla mnie ok.
Zimą szybko się nagrzewa a ogrzewana przednia szyba to fajny bajer w fordzie. Latem klima chłodzi sprawnie.
Dużo miejsca w środku, cztery dorosłe osoby podróżują wygodnie
Benzynowy silnik ładnie mruczy (powyżej 130km/h mogło by być trochę ciszej). Wyciszenie ok.
Spalanie średnie 6l/100km jest bdb, cena części zadowalająca
dobry
na razie wymiany części eksploatacyjnych
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]