Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Paweł, 10 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Całkiem ładne i przestronne auto. Niestety tylko tyle za tak wiele ...
Ford bazuje na opinii chyba z 1 generacji. Tam poza korozją nic się nie działo a auto było przełomowe jak na swoje czasy. A teraz? Niezawodność poważnie kuleje, 3 razy w przeciągu roku auto nie odpaliło i laweta ;/ Coś trzeszczy w zawieszeniu przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające - serwis nie potrafi tego rozwiązać. Sprawdzają smarują twierdzą że ok ale problem dalej występuje. Żałuje, że nie zmieniłem auta wcześniej - kupiłbym Fiata Cromę - dobre, praktycznie bezawaryjne auto. A że włoskie to co z tego? Znajomi mają Bravo 1.4 120KM - lepiej się zbiera od Foki, jakość wykończenia podobna (plastiki, spasowanie i wygoda foteli), ale jeździ i nic się z tym nie dzieje. Ja kupiłem niemieckie auto no i same problemy. Z I Focusem poza korozją nic się nie działo. Gdzie ten postęp?
Silnik trochę słaby, ale w miarę oszczędny - 5-5,5l przy spokojnej jeździe, co jest całkiem dobrym wynikiem jak na tak duże auto.
Jest OK, ale jak przejechałem się ostatnio nowym golfem kolegi, to zobaczyłem dopiero co to precyzja! Ford pod tym względem niestety traci się przy VW...
Całkiem dobrze: 5-5,5 l przy spokojnej jeździe, autostrada na klimie 7,5l.
Biorąc pod uwagę cenę, jakość wykonania która nie przewyższa Fiata Bravo i sporą awaryjność wypada bardzo słabo.
Trzeszczy deska rozdzielcza i to tyle z drobiazgów.
Tutaj niestety klapa - auto ma niecały rok a już 3 razy nie mogłem odpalić. Laweta pod robotą zbiera rocznego Focusa, a stare 10-15 letnie skody wyjeżdżają jakby nigdy nic... Wstyd Trzeszczy zawieszenie przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW [l/100km]

6,4