Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

wfm1958, 7 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2014
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Auto ogólnie fajnie wyposażone, parkt tronic, park asist, zaczytywania znaków drogowych na desce rozdzielczej, asystent pasa ruchu itp, spędzam w nim około 6 godzin dziennie, przeciętnie pokonuje 150 km dziennie, na trasie fajnie się prowadzi po mieście rownież przyjemnie ale... Bagażnik jak na te klasę za mało, tapicerka tragedia drugi fotel na gwarancje
Mechanicznie dobrze raz miałem przygodę, na autostradzie przy 190km/h i przebiegu 8000 wysadziło oring na bagnecie i olej sączył się na szybę, zorientowałem się jak włączyłem wycieraczki.
Skrzynia 6 biegów przełożenia krótkie co pomieścić nie jest plusem ale na autostradzie 160 km/h to normalna prędkość.
Jest przyklejony do jezdni, ale Ford już nawet escort bych bardzo chwalony za kompromis miedzy komfortem a prowadzeniem
Z tylu słabo z przodu w miarę ale mam czujniki wiec mogę mieć nawet luft jak w czołgu
Nie jest złe wszystko pod ręka
W miarę długo się rozgrzewa w zimę a w lato klima długo się chłodzi ale jak już schłodzi to zamraża.
Dla kierowcy bardzo dobrze ale pasażerowie z tylu tragedia, naj mniej w tej klasie aut, bagażnik jak na kombi prosi o pomstę, dlaczego nikt z producentów peugeot, Ford VW nie uczy się od skody? Ale Ford focus II i III za komfort dla pasażerów powinien się wstydzić.
Niskie spalanie mi średnio pali 6.2
za ta cenę przy zakupie można się więcej spodziewać choćby do tapicerki która bardzo się wyciera, fotel kierowcy oparcie przetarcie na poduszce, plastiki słaby lakier bardzo się rysuje przy lewarki zmiany biegów, za tapicerkę powinno być bardzo złe ale za silnik i zawieszenie bardzo dobrze wiec ocena przeciętnie.
Oprócz usterki przy 8000 km to nie miałem awarii. Często zużywają się klocki hamulcowe na serwisie stwierdzili ze dają teraz zamienniki bo oryginalne nawet przy jeździe rodzinnej nadzwyczaj się zużywają.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW [l/100km]

6,2